ANALÝZA - Las Vegas Sands (LVS) NYSE

Analýza
ANALÝZA - Las Vegas Sands (LVS) NYSE

22.8.2019
Největší provozoval kasin na světě působí v současnosti pohodnoceně. Podívejte se klíčové informace o společnosti Las Vegas Sands.


12. 9. 2019
Parametry obchodu 
Současný kurz  54,39 USD
Doporučení  KOUPIT 
Tržní kapitalizace  42,43 mld. USD
Roční minimum  47,39 USD
Roční maximum  69,60 USD
Dividendový výnos  5,59 %
EPS (FY18)  3,07 USD
ROE  36 %
Investiční horizont  12 měsíců 
Odhadovaný výnos  21,3 %
Target Price  66 USD

Faktory vedoucí k doporučení

  • Las Vegas Sands je největším světovým provozovatelem kasin. Do jeho portfolia patří dvě kasina v Las Vegas, čtyři v Macau a jedno v Singapuru. V roce 2021 by měl být dokončen další zábavní komplex v Las Vegas s názvem MSG Sphere. V letošním roce společnost prodala svůj resort v Alabamě za 1,3 mld. USD. LVS získané finance použije na investici do komplexu v Singapuru, který by se měl do roku 2022 podstatně rozšířit. Společnost do tamního resortu investuje 3,3 mld. USD. Hotel Marina Bay Sands je pro LVS nesmírně důležitý - v posledním kvartále se na celkových tržbách podílel 27 %.

Podíl na tržbách LVS dle destinací


zdroj: investor.sands.com

  • Pro společnost je nesmírně důležité podnikání v Macau - více než 60 % celkových tržeb pochází právě z kasin v této oblasti. Růst herního průmyslu v Macau v posledních měsících mírně zpomaluje, ale pozitivně by mohlo zapůsobit nedávné otevření mostu mezi Hong Kongem a Macaem. Díky tomuto mostu bude doprava mezi oběma městy snazší, což by mělo přilákat více hráčů a zvýšit tržby. 

  • Společnost Las Vegas Sands má dlouhodobě progresivní dividendovou politiku. Dividendový výnos je v současnosti značně nad tržním průměrem a dosahuje na 5,59 %. Poslední dividenda byla vyplacena na konci června a další bude vyplacena 26. září pro majitele akcie do 17. září. Výše kvartální dividendy se v březnu zvýšila z 0,75 USD na akcii na 0,77 USD na akcii. V sektoru má Las Vegas Sands jasně nejvyšší dividendu. 

  • Již dlouhodobě se hovoří o vstupu společnosti na trh v Japonsku. CEO společnosti Sheldon Adelson již údajně plánuje stavbu resortu v hodnotě přes 10 mld. USD, což by byla největší investice v historii společnosti. Jako nejpravděpodobnější lokalita se nyní jeví Osaka nebo Yokohama. Možný vstup společnosti na trh v Japonsku by měl být velmi výnosný zejména díky nižší daňové sazbě uvalené na zisky z hazardu v porovnání s nedalekým Macaem. V Japonsku se navrhuje sazba 22 %, zatímco v Macau je téměř 40%.

  • Pozitivně působí také zachování odhadů růstu čínského HDP pro letošní rok, které se stále očekává na úrovni 6,4 %. Poslední zprávy navíc hovoří o pokrocích ve vyjednávání mezi Čínou a USA. Následné uvolnění napětí by mělo podpořit provozovatele kasin. Stejně tak by se pozitivně mělo projevit i uvolnění napětí v Hong Kongu. 

Faktory proti doporučení

  • Společnosti ze sektoru kasin doplácejí velkou měrou na obchodní napětí mezi USA a Čínou. LVS v současnosti generuje velkou část svých tržeb z Macaa. Sankce uvalené na Čínu zpomalují růst tamní ekonomiky, což může mít za následek snížení tržeb kasin. Čína se může naopak mstít uvalením dalšího zdanění na americké společnosti podnikající v Macau. Období nejistoty bude převládat dokud nebude uzavřena obchodní dohoda.

  • Negativní dopady na společnosti v Macau mohou mít také právě probíhají protesty v nedalekém Hong Kongu. Protesty tamních obyvatel proti Číně mohou vyvolat ještě větší nestabilitu v oblasti a počet místních obyvatel cestujících za hazardem do Macaa tak může klesnout. 

  • Las Vegas Sands a další kasina působící v Macau se potýkají s rostoucí konkurencí v oblasti jihovýchodní Asie. Nové resorty vyrůstají v Singapuru, na Filipínách a v Jižní Koreji. V těchto zemích jsou převážně zastoupeny lokální společnosti. 

  • Tržby z herního průmyslu v Macau se meziročně snižují. Tržby za první kvartál letošního roku se snížily meziročně o 0,5 % na 9,42 mld. USD. Pro druhý kvartál se očekával růst tržeb o 2 až 4 % ve srovnání s rokem 2018. Realita však byla o dost černější - v červenci tržby z hazardu poklesly o 3,5 %. Negativně působí i růst daňové zátěže, kterou místní komise na společnosti uvaluje. Zdanění se meziročně zvýšilo údajně až o 6 %. 

Profil společnosti

Las Vegas Sands Corporation je americká společnost se sídlem ve městě Paradise, Nevada. Společnost se zabývá zejména provozováním hotelových komplexů a kasin. Její resorty nabízejí ubytování, herní a zábavní zařízení, kongresové a výstavní prostory, restaurace, zábavní kluby a muzea. Las Vegas Sands má několik resortů ve Spojených státech a v Asii. Do portfolia společnosti ve Spojených státech patří zejména dvě kasina na Las Vegas Strip: The Venetian a The Palazzo. Nejvýnosnější resorty má však společnost v Macau - jedná se zejména o komplexy The Parisian a The Venetian. Prostřednictvím většinového vlastnictví dceřiného podniku Sands China Ltd. společnost dále vlastní několik dalších hotelů v Macau. Las Vegas Sands jako jediný z amerických provozovatelů kasin působí v Singapuru, kde vlastní komplex Marina Bay Sands.

Graf akcií LVS (USD)

zdroj: Yahoo Finance


Hospodářské výsledky

Společnost Las Vegas Sands je největším provozovatelem kasin na světě - svou stabilní tržní pozici dokazuje i hospodářskými výsledky za druhý kvartál fiskálního roku 2019. Celkové tržby dosáhly na 3,33 mld. USD a meziročně se tak zvýšily o 0,9 %. Vzrostl také čistý zisk společnosti a to o 63,9 % meziročně na 1,1 mld. USD - zde se však primárně projevil prodej resortu Sands Bethlehem v Pensylvánii, ze kterého společnost generovala 556 mil. USD zisku. Po přepočtení na akcii dosáhl čistý zisk na 1,24 USD, což je meziročně o 77 % více.

období

2018

2017

2016

2015

2014

2013

zisk na akcii v $

3,07

3,55

2,11

2,47

3,52

2,79

tržby v mld. $

13,73

12,73

11,27

11,69

14,58

13,77

Největší část tržeb plynula z resortů v Macau a to v objemu 2,15 mld. USD a meziročně se tak navýšily o 29 mil. USD - nejvýdělečnějším resortem je v oblasti The Venetian, který se postaral o tržby ve výši 854 mil. USD. Za první polovinu letošního roku tak resorty v Macau vygenerovaly tržby v objemu 4,48 mld. USD, což je meziročně o 203 mil. USD více. Hůře se však nevedlo společnosti ani v jiných destinacích - světoznámý resort Marina Bay v Singapuru se postaral o tržby ve výši 705 mil. USD a resorty v Las Vegas o 402 mil. USD. Resorty mimo Macau tak za první polovinu roku přinesly společnosti tržby ve výši 2,49 mld. USD.

Klíčovým zdrojem tržeb společnosti jsou výnosy z kasin, které ve většině resortů představují až okolo 80 % celkových tržeb - mírně jiná situace panuje v resortech v Las Vegas, kde se zvětšuje podíl tržeb z ubytování. Výnosy společnosti z kasin pak za první polovinu letošního roku dosáhly na celkových 5,02 mld. USD, což je meziročně o 77 mil. USD více. Tržby z ubytování dosáhly na 879 mil. USD a meziročně se zvýšily o 16 mil. USD. V gastronomii a ostatních segmentech pak tržby meziročně stagnovaly.

Podíl na celkových tržbách Las Vegas Sands

K nárůstu došlo také v rámci dividend, které se meziročně zvýšily o 2,7 % na 0,77 USD na akcii kvartálně. Celková dividenda pak aktuálně činí 3,08 %. V průběhu druhého letošního kvartálu provedla společnost zpětný odkup 3,2 mil. kusů akcií za průměrnou váženou cenu 56,38 USD za akcii. V současnosti je stále v platnosti autorizovaný program zpětných odkupů, které by měly být provedeny až do výše 1,32 mld. USD. Společnost Las Vegas Sands aktuálně disponuje volnou peněžní zásobou a ekvivalenty ve výši 4,03 mld. USD, celkový čistý dluh společnosti pak činí 7,97 mld. USD a v rámci ukazatele Net Debt/ EBITDA dosahuje hodnoty 1,5.


Sektorové srovnání  

Společnost

Ticker

Cena akcie $

Kapitalizace mld. $

Tržby 2018 mld. $

Zisky 2018

mld. $

Las Vegas Sands

LVS

54,39

41,8

13,7

2,4

Melco Resorts

MLCO

20,73

1,21

5,1

0,35

MGM Resorts

MGM

28,51

14,9

11,3

0,47

Wynn Resorts

WYNN

113,56

12,2

6,7

0,57


Ocenění

Koupit (Price Target 66 USD) vzhledem k aktuální ceně, za kterou se akcie společnosti Las Vegas Sands obchodují (54,39 USD), jsme stanovili roční odhadovanou cenu na 65 USD a doporučujeme akcie této společnosti koupit. V ocenění kalkulujeme s průměrným ROE za poslední dva roky (36 %), které slouží jako pomocný ukazatel budoucího vývoje zisku na akcii. Ten by měl za rok 2019 dosáhnout na 2,9 USD a ve spojení s celkovou roční dividendou ve výši 3,08 USD na akcii vidíme cílovou cenu v ročním horizontu na 65 USD za akcii.

Las Vegas Sands hodnotíme jako dlouhodobě ziskovou společnost se stabilní pozicí v sektoru. Atraktivita společnosti je podpořena progresivní dividendovou politikou. Očekáváme, že Las Vegas Sands naváže na dosavadní růstový trend hospodářských výsledků a v rámci investičního horizontu předpokládáme výnos 21,3 %. Doporučený investiční horizont zároveň pokrývá rozhodné dny pro výplatu zbytku dividend ve fiskálním roce 2019. 

 

Autoři: Tomáš Turna a Petr Lajsek, analytici společnosti Colosseum, a.s.

 

Důležité informace a upozornění ve vztahu k investiční analýze

Tvůrce doporučení
Tento dokument, jehož součástí jsou investiční doporučení a analýzy (Analýzy) vypracovala společnost Colosseum, a. s., Londýnská 59, 120 00 Praha 2, IČ: 251 33 454, společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeným Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 4754, licencovaným obchodníkem s cennými papíry regulovaným Českou národní bankou (Obchodník). Analýza byla vypracována na základě doporučení investičního výboru Obchodníka. V případě, že se na přípravě dokumentu nebo Analýzy podílely i jiné osoby nežli zaměstnanci Obchodníka, jsou tyto osoby uvedeny v těle dokumentu.

Všeobecné informace:
Obchodník při přípravě dokumentu vycházel z důvěrných externích zdrojů, avšak za úplnost a přesnost takto převzatých informací neodpovídá. Tento dokument může být v budoucnu kdykoliv odvolán nebo změněn, a to bez předchozího upozornění. Závěry uvedené v Analýze se v budoucnu mohou ukázat jako nesprávné a obchody uzavřené na základě Analýzy mohou být ztrátové. Analýzy poskytují pouze obecné informace a nejsou zamýšleny jako jakákoliv nabídka ke koupi či prodeji jakéhokoliv investičního nástroje. Zmíněné nástroje nebo strategie nemusí být vhodné pro každého investora. Názory a doporučení v analýze uvedené neberou v úvahu situaci a osobní poměry jednotlivých zákazníků, jejich finanční situaci, znalosti, zkušenosti, cíle nebo potřeby a jejich záměrem není doporučit konkrétní finanční nástroje nebo strategie konkrétním investorům. Analýzy jsou připravovány primárně pro investory, u nichž se očekává, že budou činit vlastní investiční rozhodnut a budou se o výhodnosti investic do jakýchkoli investičních nástrojů v uvedených dané analýze rozhodovat samostatně, zejména na základě náležitého zvážení ceny, případného nebezpečí a rizik, jejich vlastní investiční strategie a vlastní právní, daňové a finanční situace. Analýza by neměla být jediným podkladem pro investiční rozhodnutí. Investor by měl vyhledat odborné posouzení, včetně daňového poradenství, ohledně vhodnosti investic do jakýchkoliv investičních nástrojů, jiných investic nebo investičních strategií v dané analýze zmíněných nebo doporučených. Hodnota, cena či příjem z uvedených aktiv se může měnit anebo být ovlivněna pohybem kurzů. V důsledku těchto změn může být hodnota investice do uvedených aktiv znehodnocena. Úspěšné investice v minulosti neindikují ani nezaručují příznivé výsledky do budoucna. Poplatky související s obchodováním mohou negativním způsobem ovlivnit výsledky obchodní. Poplatky jsou uplatňovány, i když výsledkem obchodu je ztráta. Výnos ani návratnost investice nejsou zaručeny. Minulá výkonnost investice nezaručuje příznivé výsledky do budoucna a cena či příjem z aktiv může být ovlivněna pohybem kurzu.

Použité analytické metody
Při přípravě analýz používá Obchodník všeobecně uznávané metody oceňování, zejména: (i) fundamentální analýzu, a (ii) technickou analýzu.
Fundamentální analýza předpokládá, že každá akcie má svou vnitřní hodnotu, která vychází z historických dat z hospodaření společnosti a aktuální kurz akcie se pohybuje kolem této vnitřní hodnoty. Analýza se nejdříve snaží za použití finančních analýz zjistit vnitřní hodnotu a prognózovat budoucí vývoj společnosti. Poté tyto údaje srovnává s aktuálním kurzem a snaží se zjišťovat, zda je akcie podhodnocena (impuls k nákupu), nebo nadhodnocena (impuls k prodeji), což udržuje kurz kolem vnitřní hodnoty. Na zjišťování vnitřní hodnoty akcie existuje množství různých postupů, modelů a výpočtů různých hodnot (dividendový diskontní model, ziskové modely - ratio P/E, cash-flow model apod.)
Technická analýza se používá na předpovídání budoucích cenových pohybů na základě systematického zkoumání, analyzování a vyhodnocování minulých a současných dat. Je používána u všech finančních produktů, včetně cenných papírů, futures a úrokových produktů. Na rozdíl od fundamentální analýzy využívá pouze údaje tvořené trhem, jako je např. cena, objem, volatilita, množství otevřených kontraktů na trhu, popřípadě mezitržní korelace. Technická analýza se proto nezabývá takovými jevy a skutečnostmi, jako jsou zveřejnění ekonomických dat, sentiment trhu, politická situace, daňová politika státu nebo ekonomické prostředí. Cílem technické analýzy je přibližně určit budoucí vývoje cen, určit konec a případné otočení trendu.

Vysvětlení uvedených pojmů:
Není-li v dokumentu uvedeno jinak, doporučení použitá v Analýze mají následující význam:
Nákup: vstoupením do pozice nákupem instrumentu se předpokládá zhodnocení v konkrétním časovém horizontu, pro který je daná analýza zpracována; 
Prodej: vstoupením do pozice prodejem instrumentu se předpokládá zhodnocení v konkrétním časovém horizontu, pro který je daná analýza zpracována;
Vstup na úrovni: cena, na které je doporučeno pozici otevřít
Stop-loss: cena, při jejímž dosažení je doporučeno z pozice vystoupit. Jedná se o nástroj omezující riziko z daného obchodu.
Target price: cílová cena, za kterou je doporučeno pozici prodat v určeném investičním horizontu
Investiční horizont: období, během něhož se předpokládá naplnění investičního doporučení a po které je doporučeno pozici držet, dokud není realizován profit target nebo stop loss

Konflikt zájmů:
Obchodník nebo s ním propojené osoby (zejména zaměstnanci) mohou uskutečňovat nebo vyhledávat možnosti k realizaci obchodů, které jsou v konkrétních Analýzách zmiňovány a mohou se dostat do konfliktu zájmů, který může ovlivnit objektivitu daných Analýz. Obchodník ani jeho zaměstnanci či vázaní zástupci však do obchodů uzavřených zákazníky nevstupují jako protistrana obchodu. Obchodník není oprávněn poskytovat investiční službu obchodování na vlastní účet, tj. není tzv. tvůrcem trhu ani nezajišťuje likviditu jednotlivých titulů a svým zákazníkům pouze zprostředkovává možnost doporučené obchody uzavřít. Není-li v dokumentu uvedeno jinak, tak Obchodník nemá významný finanční zájem na žádném z investičních nástrojů, obchodu nebo strategií, které jsou v Analýzách uváděny. Obchodník však od spolupracujících finančních institucí (obchodník, kterému je pokyn předáván) získává určitou pobídku v případě, kdy jeho zákazník uzavře jakýkoliv obchod na základě pokynu zadaném prostřednictvím Obchodníka, to však bez ohledu na to, zda byl uzavřený obchod doporučen v rámci Analýzy či nikoliv – blíže viz relevantní Ceník. Odměňování zaměstnanců a vázaných zástupců Obchodníka je z části závislé na zisku Obchodníka, tato odměna však není závislá na konkrétním investičním nástroji ani na stupni doporučení (tj. zda je doporučen nákup či prodej investičního nástroje). Tituly uvedené v Analýzách představují investiční tipy investičního výboru. Doporučení makléřů či jiných zaměstnanců nebo vázaných zástupců ohledně těchto titulů v konkrétním okamžiku však mohou být odlišné, a to zejména s ohledem na investiční profil konkrétního zákazníka či s ohledem na aktuální vývoj na finančním trhu. Přestože tento dokument a Analýzy byly vytvořeny v souladu s pravidly k zamezení střetu zájmů, jednotlivý zaměstnanci nebo vázaní zástupci Obchodníka mohou realizovat investiční rozhodnutí, která jsou nekonsistentní s doporučeními nebo názory vyjádřenými v těchto Analýzách. Investoři by proto měli tento konkrétní Analýzu považovat pouze za jeden z několika faktorů při svém investičním rozhodování. Obchodník vytvořil tuto analýzu nezávisle a na základě veřejně dostupných dat. Emitent ani provozovatel obchodní platformy, v rámci které jsou doporučené investiční nástroje obchodovány, nebyli s investičním doporučením před jeho rozšířením/zveřejněním seznámeni a nemají s emitentem ani provozovatelem obchodní platformy uzavřenu žádnou dohodu týkající se tvorby a rozšiřování Analýz. Obchodník nemá žádný podíl na základním kapitálu emitenta investičních nástrojů, které jsou předmětem Analýzy ani na základním kapitálu provozovatele obchodního systému. Tato Analýza je distribuována všem zákazníkům Obchodníka, kteří mají o tento informační servis zájem, čímž je omezeno případné zvýhodnění určité skupiny zákazníků oproti ostatním. Bližší informace týkající se řízení střetu zájmů jsou uveřejněny v dokumentu Pravidla pro případ střetu zájmů, který je dostupná na stránkách www.colosseum.cz.

Plánovaná frekvence aktualizací:
Obchodník nezajišťuje pravidelnou aktualizaci Analýz. Analýzy jsou vytvářeny na ad hoc bázi s ohledem na aktuální situaci na kapitálovém/finančním trhu a to zejména s ohledem na to, jaké investiční nástroje Obchodník v daném okamžiku považuje za zajímavé investiční příležitosti. Je pravděpodobné, že průběžně vytvářené Analýzy budou pokrývat totožné investiční nástroje, Obchodník si však vyhrazuje právo bez předchozího upozornění ukončit pokrývání jednotlivých investičních nástrojů, sektorů či investičních strategií. Přehled jednotlivých investičních doporučeních zveřejněných Obchodníkem je uveřejněn způsobem umožňujícím dálkový přístup na internetové adrese http://www.colosseum.cz. Na této adrese je rovněž uveden přehled změn stupně investičního doporučení a cenového cíle během posledních 12 měsíců.

Odměna osob vytvářejících Analýzu:
Žádná část odměn těchto osob, které vytvořily nebo rozšířily Analýzu, nebyla a nebude, přímo či nepřímo, spojena s konkrétními doporučeními nebo názory vyjádřenými v daných analýzách. Část variabilní složky odměny zaměstnanců a spolupracovníků Obchodníka je odvozena od počtu a hodnoty obchodů uzavřených zákazníky Obchodníka.

Distribuce Analýzy:
Analýzy jsou určeny k distribuci na území České republiky, případně jiných zemí Evropské Unie. Distribuce Analýz vůči veřejnosti mimo Českou může být omezena právními předpisy příslušné země. Osoby, do jejichž dispozice se daná Analýza dostane, by se tedy měly řádně informovat o existenci takovéhoto omezení. Nerespektováním takového omezení může dojít k porušení zákonů České republiky či příslušné země. Analýzy slouží výhradně zákazníkům Obchodníka a osob s ní propojených a bez předchozího písemného souhlasu nemohou být v jakékoliv podobě a jakýmkoliv způsobem reprodukovány, distribuovány nebo publikovány.

Colosseum, a.s., Londýnská 730/59, 120 00 Praha 2. IČ: 251 33 454, DIČ: CZ25133454, zápis v obchodním rejstříku, vedený Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 4754. Tel. +420 246 088 888, info@colosseum.czwww.colosseum.cz.

 

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!