Analýza - Take Two Interactive Software, Inc. (TTWO) NASDAQ

Analýza
Analýza - Take Two Interactive Software, Inc. (TTWO) NASDAQ

17.1.2019

Pro třetí kvartál fiskálního roku 2019 očekáváme výrazný nárůst tržeb v návaznosti na již tradičně silnou vánoční sezónu, která bude zdůrazněna úspěchem nově vydaného titulu Red Dead Redemption II. Čistý zisk by tak mohl dosáhnout na rekordní úroveň.


4. 3. 2019
 

 

Parametry obchodu 
Současný kurz 
105,04 USD 
Doporučení 
KOUPIT 
Tržní kapitalizace 
11,95 mld. USD 
Roční maximum 
139,91 USD 
Roční minimum 
 92,81 USD 
Dividenda 
- 
EPS (Q2) 
0,22 USD 
Výsledky hospodaření 
6.2.2019 
ROE
13 %
Investiční horizont 
12 měsíců 
Odhadovaný výnos 
33 % 
Target Price 
140 USD 

 


Faktory vedoucí k doporučení

  • Díky vlastnictví vývojářského studia Rockstar Games patří do portfolia společnosti dvě legendární herní série - Grand Theft Auto a Red Dead Redemption. Pátý díl GTA je dokonce třetí nejlépe prodávanou hrou v historii (za Tetris a Minecraft) - od vydání v září 2013 se prodalo více než 100 milionů kopií. Take Two navíc neustále tento titul aktualizuje o nové online módy a i 5 let po svém uvedení na trh má stále velké množství příznivců. Další díl známé série se očekává až po roce 2020. 

Světově nejprodávanější konzolové hry za rok 2017 (v mil. kusů)

 zdroj: statista.com

  • Sekce sportovních her 2K tento týden dosáhla prodloužení licence s americkou basketbalovou asociací NBA na oblíbenou hru 2K NBA. Ta je pro společnost poměrně důležitá - vedle baseballové 2K MLB a hry z prostředí wrestlingu 2K WWE se starají o velkou část příjmu z mobilních her.
  • Společnost Take Two Interactive je po korekcích z konce roku 2018 trhem ohodnocena jen na 12 mld. USD a může tak být terčem akvizice některé z větších společností (EA, Activision). Případné převzetí by tak bylo pro dosavadní akcionáře velmi výnosné. Jedná se pouze o úvahy, v minulosti se však již konkurence o převzetí Take Two snažila. V roce 2008 nabídla Electronic Arts za Take Two 1,9 mld. USD, což bylo odmítnuto.
  • Progresivní vývoj jednotlivých sekcí herního průmyslu hovoří jasně pro společnosti působící na tomto trhu. Jedná se tak o jakousi sázku na budoucnost. Hodnota trhu s PC, Online i mobilními hrami roste uspokojivým tempem. Projekce na letošní rok jsou na grafu níže.

Hodnota celosvětového herního trhu dle sekcí

 

zdroj: wepc.com 

  • Na konci října minulého roku společnost vydala dlouho očekávaný titul Red Dead Redemption 2, který se okamžitě stal hitem. Jen za první víkend prodejů společnost vydělala 725 mil. USD a za první dva týdny prodejů odeslala 17 mil. kopií. Prodejům by se mělo dařit i nadále díky skvělým recenzím hry. Velký potenciál má i multiplayer mód, který je v současnosti v beta verzi. Při spuštění plné verze se dá očekávat velký nárůst mikrotransakcí uvnitř hry, což by pro společnost znamenalo další zisky.
  • Korekce napříč akciovými trhy v posledním kvartále roku 2018 silně zasáhly i společnosti, které vytvářejí hry. Take Two a Electronic Arts poklesly o více než 20 % a Activision Blizzard dokonce o více než 40 %. Akcie Take Two tak v minulém kvartále kvůli hromadným výprodejům neměla šanci absorbovat úspěch spojený s prodeji hry Red Dead Redemption. Očekáváme, že výsledky hospodaření za poslední kvartál, které společnost zveřejní 6. února investory potěší a akcie Take Two se tak postupně vrátí na hodnoty okolo 140 USD, kam patří. 

 


Faktory proti doporučení

  • Silným sektorem jsou pro Take Two konzolové a PC hry. Společnost však pokulhává v mobilních hrách, které v současnosti ovládají trh. Mobilní hry z portfolia Take Two jsou pouze starší díly Grand Theft Auto (až po San Andreas - 2004), které však nenabízejí mikrotransakce uvnitř hry a pak také sportovní hry 2K (NBA, MLB,WWE). Mnohem výdělečnější jsou díky mikrotransakcím hry od konkurence - Minecraft (Microsoft), Fortnite (Epic Games), Players Unknown Battleground neboli PUBG (Bluehole) a Pokémon Go (Nintendo). Na grafu níže je srovnání denních tržeb mobilních her v USA na platformách iOS za prosinec 2018. Ani jedna z her nepatří do portfolia Take Two Interactive. 

Denní tržby mobilních her v USA za prosinec 2018 (v USD)

zdroj: statista.com

 

  • Společnost v současnosti nevyplácí žádné dividendy a o jejich zavedení nejsou žádné zprávy. Z konkurence dividendu nabízí prakticky jen Activision Blizzard, její výše je však zanedbatelná (výnos 0,72 % p.a.). 
  • Společnosti působící na trhu počítačových a mobilních her podléhají velkému tlaku konkurence a procházejí výrazným vývojem. Preference hráčů se mění poměrně často a není tak jisté, že v současnosti populární hry budou oblíbené i v budoucnosti. 

Profil společnosti

Take Two Interactive Software, Inc. (ticker: TTWO) je americká softwarová společnost sídlící ve státě New York. Do portfolia společnosti patří dva klíčoví hráči na trhu her - Rockstar Games a 2K. Společnost tak vydělává na legendárních herních titulech jako jsou Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, Mafia, Max Payne, Civilization a 2K Sports. V současnosti tak Take Two uspokojuje jak trh s konzolovými hrami tak i tolik lukrativní trh mobilních her. Jedná se o třetí největší společnost, která se soustředí pouze na vývoj her po Electronic Arts a Activison Blizzard. Společnost byla založena v roce 1993 a na burzu vstoupila v roce 1997.

 

Graf společnosti Take Two Interactive 1 rok

 

 zdroj: Yahoo Finance

 

Hospodářské výsledky

Společnost Take Two Interactive dosáhla ve fiskálním roce 2018 velmi solidních hospodářských výsledků, když při celkových tržbách ve výši 1,79 mld. USD vygenerovala čistý zisk 173,5 mil. USD, což po přepočtení na akcii činí 1,54 USD. V meziročním srovnání se jedná o výrazný posun v ziskovosti společnosti, jelikož ve fiskálním roce 2017 tržby činily 1,78 mld. USD, přičemž čistý zisk dosáhl hodnoty 67,3 mil. USD. Nejvíce tržeb ve fiskálním roce 2018 generovala společnost v USA, kde tržby dosáhly na 1,052 mld. USD a postaraly se tak o 58,7 % celkových tržeb. V rámci herních platform pak hrají nejvýznamnější roli produkty pro herní konzole, které tvoří 81,6 % všech prodejů. K výrazné změně došlo v oblasti tržeb v návaznosti na distribučních kanálech, kde hrají dominantní roli online prodeje s více než 63% podílem, přičemž ještě v roce 2016 bylo 51 % tržeb společnosti zajištěno fyzickými dodávkami.

Porovnání vývoje EPS a tržeb

období (FY)
2014 
2015 
2016 
2017 
2018 
1H 2019 
zisk na akcii v $ 
 3,20 
 -3,48 
-0,10 
0,72 
1,54 
0,84 
tržby v mld. $ 
2,351 
1,081 
1,414 
1,780 
1,793 
0,881 

Celkově za prvních šest měsíců letošního roku zaznamenal Take Two Interactive meziroční nárůst tržeb o 2,2 % a čistý zisk se pak za stejné období zvýšil o 68,7 %. Poměrně výrazné změny jsme pak registrovali ve vývoji závazků společnosti, kde došlo k meziročnímu poklesu o přibližně 538 mil. USD, což představuje pokles o přibližně 24 %. Velmi pozitivně pak působí ukazatele likvidity, které se v případě Take Two pohybují v pásmu 1,40 - 1,50, což ukazuje na stabilní finanční situaci společnosti.

Pro třetí kvartál fiskálního roku 2019 očekáváme výrazný nárůst tržeb v návaznosti na již tradičně silnou vánoční sezónu, která bude zdůrazněna úspěchem nově vydaného titulu Red Dead Redemption II. Čistý zisk by tak mohl dosáhnout na rekordní úroveň okolo 2,7 USD na akcii při celkových tržbách 1,45 mld. USD.


Sektorové srovnání

V rámci sektoru herního průmyslu je největším konkurentem čínská společnost Tencent, která se však soustředí na širokou škálu služeb a v rámci herních studií se koncentruje spíše na mobilní hry, které využívají mikrotransakcí prostřednictvím poskytovatelů platebního styku. Přímým konkurentem jsou tak spíše společnosti Activision Blizzard (Call of Duty, World of Warcraft atd.) a Electronic Arts (Battlefield, FIFA atd.). Pro sektor je pak typická nízká nebo žádná dividenda, přičemž výjimku tvoří Activision Blizzard s dividendovým výnosem 0,72 % p.a. na akcii. Obecně však sektor vyplácí dividendu hluboko pod průměrem indexu Nasdaq 100, kde se aktuální dividendový výnos pohybuje okolo 1,20 % p.a. Technologické společnosti jsou však známy nižšími dividendami, což potvrzuje srovnání se širším indexem S&P 500, kde se průměrný dividendový výnos pohybuje okolo 2,05 % p.a.

Společnost 
Ticker 
Cena akcie $ 
Kapitalizace mld. $ 
Tržby 2017 mld. $ 
Zisky 2017 mld.  $
Take Two Interactive
 
TTWO 
 
105,04 
 
11,9 
 
1,8 
 
0,17 
Activision Blizzard 
 
ATVI 
 
46,60 
 
35,6 
 
7,0 
 
0,27 
Electronic Arts 
 
EA 
 
88,08 
 
26,6 
 
5,2 
 
1,04 
Tencent 
 
TCEHY 
 
42,63 
 
403,9 
 
35,7 
 
10,50 

 

Ocenění

Koupit (Price Target 140 USD) vzhledem k aktuální ceně, za kterou se akcie společnosti Take Two Interactive obchodují (105,04 USD), jsme stanovili roční odhadovanou cenu na 140 USD a doporučujeme akcie této společnosti koupit a držet. V ocenění kalkulujeme s upraveným ukazatelem ROE (13 %), které slouží jako pomocný ukazatel budoucího vývoje zisku na akcii. Ten by měl za fiskální rok 2019 dosáhnout přibližně na 4,76 USD a ve spojení se stanoveným ukazatelem PE (29,5) vidíme cílovou cenu v ročním horizontu na 140 USD za akcii. 

Autoři: Petr Lajsek a Tomáš Turna, analytici společnosti Colosseum 


Důležité informace a upozornění ve vztahu k investiční analýze

Tvůrce doporučení
Tento dokument, jehož součástí jsou investiční doporučení a analýzy (Analýzy) vypracovala společnost Colosseum, a. s., Londýnská 59, 120 00 Praha 2, IČ: 251 33 454, společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeným Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 4754, licencovaným obchodníkem s cennými papíry regulovaným Českou národní bankou (Obchodník). Analýza byla vypracována na základě doporučení investičního výboru Obchodníka. V případě, že se na přípravě dokumentu nebo Analýzy podílely i jiné osoby nežli zaměstnanci Obchodníka, jsou tyto osoby uvedeny v těle dokumentu.

Všeobecné informace:
Obchodník při přípravě dokumentu vycházel z důvěrných externích zdrojů, avšak za úplnost a přesnost takto převzatých informací neodpovídá. Tento dokument může být v budoucnu kdykoliv odvolán nebo změněn, a to bez předchozího upozornění. Závěry uvedené v Analýze se v budoucnu mohou ukázat jako nesprávné a obchody uzavřené na základě Analýzy mohou být ztrátové. Analýzy poskytují pouze obecné informace a nejsou zamýšleny jako jakákoliv nabídka ke koupi či prodeji jakéhokoliv investičního nástroje. Zmíněné nástroje nebo strategie nemusí být vhodné pro každého investora. Názory a doporučení v analýze uvedené neberou v úvahu situaci a osobní poměry jednotlivých zákazníků, jejich finanční situaci, znalosti, zkušenosti, cíle nebo potřeby a jejich záměrem není doporučit konkrétní finanční nástroje nebo strategie konkrétním investorům. Analýzy jsou připravovány primárně pro investory, u nichž se očekává, že budou činit vlastní investiční rozhodnut a budou se o výhodnosti investic do jakýchkoli investičních nástrojů v uvedených dané analýze rozhodovat samostatně, zejména na základě náležitého zvážení ceny, případného nebezpečí a rizik, jejich vlastní investiční strategie a vlastní právní, daňové a finanční situace. Analýza by neměla být jediným podkladem pro investiční rozhodnutí. Investor by měl vyhledat odborné posouzení, včetně daňového poradenství, ohledně vhodnosti investic do jakýchkoliv investičních nástrojů, jiných investic nebo investičních strategií v dané analýze zmíněných nebo doporučených. Hodnota, cena či příjem z uvedených aktiv se může měnit anebo být ovlivněna pohybem kurzů. V důsledku těchto změn může být hodnota investice do uvedených aktiv znehodnocena. Úspěšné investice v minulosti neindikují ani nezaručují příznivé výsledky do budoucna. Poplatky související s obchodováním mohou negativním způsobem ovlivnit výsledky obchodní. Poplatky jsou uplatňovány, i když výsledkem obchodu je ztráta. Výnos ani návratnost investice nejsou zaručeny. Minulá výkonnost investice nezaručuje příznivé výsledky do budoucna a cena či příjem z aktiv může být ovlivněna pohybem kurzu.

Použité analytické metody
Při přípravě analýz používá Obchodník všeobecně uznávané metody oceňování, zejména: (i) fundamentální analýzu, a (ii) technickou analýzu.
Fundamentální analýza předpokládá, že každá akcie má svou vnitřní hodnotu, která vychází z historických dat z hospodaření společnosti a aktuální kurz akcie se pohybuje kolem této vnitřní hodnoty. Analýza se nejdříve snaží za použití finančních analýz zjistit vnitřní hodnotu a prognózovat budoucí vývoj společnosti. Poté tyto údaje srovnává s aktuálním kurzem a snaží se zjišťovat, zda je akcie podhodnocena (impuls k nákupu), nebo nadhodnocena (impuls k prodeji), což udržuje kurz kolem vnitřní hodnoty. Na zjišťování vnitřní hodnoty akcie existuje množství různých postupů, modelů a výpočtů různých hodnot (dividendový diskontní model, ziskové modely - ratio P/E, cash-flow model apod.)
Technická analýza se používá na předpovídání budoucích cenových pohybů na základě systematického zkoumání, analyzování a vyhodnocování minulých a současných dat. Je používána u všech finančních produktů, včetně cenných papírů, futures a úrokových produktů. Na rozdíl od fundamentální analýzy využívá pouze údaje tvořené trhem, jako je např. cena, objem, volatilita, množství otevřených kontraktů na trhu, popřípadě mezitržní korelace. Technická analýza se proto nezabývá takovými jevy a skutečnostmi, jako jsou zveřejnění ekonomických dat, sentiment trhu, politická situace, daňová politika státu nebo ekonomické prostředí. Cílem technické analýzy je přibližně určit budoucí vývoje cen, určit konec a případné otočení trendu.

Vysvětlení uvedených pojmů:
Není-li v dokumentu uvedeno jinak, doporučení použitá v Analýze mají následující význam:
Nákup: vstoupením do pozice nákupem instrumentu se předpokládá zhodnocení v konkrétním časovém horizontu, pro který je daná analýza zpracována; 
Prodej: vstoupením do pozice prodejem instrumentu se předpokládá zhodnocení v konkrétním časovém horizontu, pro který je daná analýza zpracována;
Vstup na úrovni: cena, na které je doporučeno pozici otevřít
Stop-loss: cena, při jejímž dosažení je doporučeno z pozice vystoupit. Jedná se o nástroj omezující riziko z daného obchodu.
Target price: cílová cena, za kterou je doporučeno pozici prodat v určeném investičním horizontu
Investiční horizont: období, během něhož se předpokládá naplnění investičního doporučení a po které je doporučeno pozici držet, dokud není realizován profit target nebo stop loss

Konflikt zájmů:
Obchodník nebo s ním propojené osoby (zejména zaměstnanci) mohou uskutečňovat nebo vyhledávat možnosti k realizaci obchodů, které jsou v konkrétních Analýzách zmiňovány a mohou se dostat do konfliktu zájmů, který může ovlivnit objektivitu daných Analýz. Obchodník ani jeho zaměstnanci či vázaní zástupci však do obchodů uzavřených zákazníky nevstupují jako protistrana obchodu. Obchodník není oprávněn poskytovat investiční službu obchodování na vlastní účet, tj. není tzv. tvůrcem trhu ani nezajišťuje likviditu jednotlivých titulů a svým zákazníkům pouze zprostředkovává možnost doporučené obchody uzavřít. Není-li v dokumentu uvedeno jinak, tak Obchodník nemá významný finanční zájem na žádném z investičních nástrojů, obchodu nebo strategií, které jsou v Analýzách uváděny. Obchodník však od spolupracujících finančních institucí (obchodník, kterému je pokyn předáván) získává určitou pobídku v případě, kdy jeho zákazník uzavře jakýkoliv obchod na základě pokynu zadaném prostřednictvím Obchodníka, to však bez ohledu na to, zda byl uzavřený obchod doporučen v rámci Analýzy či nikoliv – blíže viz relevantní Ceník. Odměňování zaměstnanců a vázaných zástupců Obchodníka je z části závislé na zisku Obchodníka, tato odměna však není závislá na konkrétním investičním nástroji ani na stupni doporučení (tj. zda je doporučen nákup či prodej investičního nástroje). Tituly uvedené v Analýzách představují investiční tipy investičního výboru. Doporučení makléřů či jiných zaměstnanců nebo vázaných zástupců ohledně těchto titulů v konkrétním okamžiku však mohou být odlišné, a to zejména s ohledem na investiční profil konkrétního zákazníka či s ohledem na aktuální vývoj na finančním trhu. Přestože tento dokument a Analýzy byly vytvořeny v souladu s pravidly k zamezení střetu zájmů, jednotlivý zaměstnanci nebo vázaní zástupci Obchodníka mohou realizovat investiční rozhodnutí, která jsou nekonsistentní s doporučeními nebo názory vyjádřenými v těchto Analýzách. Investoři by proto měli tento konkrétní Analýzu považovat pouze za jeden z několika faktorů při svém investičním rozhodování. Obchodník vytvořil tuto analýzu nezávisle a na základě veřejně dostupných dat. Emitent ani provozovatel obchodní platformy, v rámci které jsou doporučené investiční nástroje obchodovány, nebyli s investičním doporučením před jeho rozšířením/zveřejněním seznámeni a nemají s emitentem ani provozovatelem obchodní platformy uzavřenu žádnou dohodu týkající se tvorby a rozšiřování Analýz. Obchodník nemá žádný podíl na základním kapitálu emitenta investičních nástrojů, které jsou předmětem Analýzy ani na základním kapitálu provozovatele obchodního systému. Tato Analýza je distribuována všem zákazníkům Obchodníka, kteří mají o tento informační servis zájem, čímž je omezeno případné zvýhodnění určité skupiny zákazníků oproti ostatním. Bližší informace týkající se řízení střetu zájmů jsou uveřejněny v dokumentu Pravidla pro případ střetu zájmů, který je dostupná na stránkách www.colosseum.cz.

Plánovaná frekvence aktualizací:
Obchodník nezajišťuje pravidelnou aktualizaci Analýz. Analýzy jsou vytvářeny na ad hoc bázi s ohledem na aktuální situaci na kapitálovém/finančním trhu a to zejména s ohledem na to, jaké investiční nástroje Obchodník v daném okamžiku považuje za zajímavé investiční příležitosti. Je pravděpodobné, že průběžně vytvářené Analýzy budou pokrývat totožné investiční nástroje, Obchodník si však vyhrazuje právo bez předchozího upozornění ukončit pokrývání jednotlivých investičních nástrojů, sektorů či investičních strategií. Přehled jednotlivých investičních doporučeních zveřejněných Obchodníkem je uveřejněn způsobem umožňujícím dálkový přístup na internetové adrese http://www.colosseum.cz. Na této adrese je rovněž uveden přehled změn stupně investičního doporučení a cenového cíle během posledních 12 měsíců.

Odměna osob vytvářejících Analýzu:
Žádná část odměn těchto osob, které vytvořily nebo rozšířily Analýzu, nebyla a nebude, přímo či nepřímo, spojena s konkrétními doporučeními nebo názory vyjádřenými v daných analýzách. Část variabilní složky odměny zaměstnanců a spolupracovníků Obchodníka je odvozena od počtu a hodnoty obchodů uzavřených zákazníky Obchodníka.

Distribuce Analýzy:
Analýzy jsou určeny k distribuci na území České republiky, případně jiných zemí Evropské Unie. Distribuce Analýz vůči veřejnosti mimo Českou může být omezena právními předpisy příslušné země. Osoby, do jejichž dispozice se daná Analýza dostane, by se tedy měly řádně informovat o existenci takovéhoto omezení. Nerespektováním takového omezení může dojít k porušení zákonů České republiky či příslušné země. Analýzy slouží výhradně zákazníkům Obchodníka a osob s ní propojených a bez předchozího písemného souhlasu nemohou být v jakékoliv podobě a jakýmkoliv způsobem reprodukovány, distribuovány nebo publikovány.

Colosseum, a.s., Londýnská 730/59, 120 00 Praha 2. IČ: 251 33 454, DIČ: CZ25133454, zápis v obchodním rejstříku, vedený Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 4754. Tel. +420 246 088 888, info@colosseum.czwww.colosseum.cz.

 

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!