Průběžné vyhodnocení investičních akciových analýz

Analýza
Průběžné vyhodnocení investičních akciových analýz

Podívejte se na to, jak se dařilo námi analyzovaným akciím za posledních 33 měsíců a jaký vliv měl na portfolio koronavirus?


25. 3. 2021

 

Vážené investorky, vážení investoři,

 

V rámci námi vytvářených akciových investičních doporučení jsme se rozhodli prezentovat vyhodnocení výkonnosti daných analýz za posledních 33 měsíců, a to k 24.3.2021. Rok 2020 se ukázal jako velká zkouška a výzva pro všechny akciové investory kvůli koronavirové krizi. Masivní výprodeje na akciových trzích od února do dubna poslaly akcie většiny společností na velmi nízké hodnoty. Od začátku května však trhy získávaly růstové impulsy a investorům se tak otevřel prostor pro nové příležitosti. Pozitivní nálada na trzích přetrvává i na začátku roku 2021 a v současnosti některé akciové indexy dokonce pravidelně atakují historické rekordy. Pozitivní impulsy dodávaly trhům výsledky amerických prezidentských voleb a také zprávy o pokroku ve využití vakcíny proti koronaviru.

 

Od června roku 2018 jsme prezentovali celkově třicet devět akciových investičních doporučení, která navzdory výrazným výprodejům na akciových trzích na konci roku 2018 a přelomu Q1/Q2 roku 2020 investory nezklamala a generovala výnosy. Rok 2019 přinesl v počáteční fázi významné růstové impulsy, avšak akciové trhy začaly postupem času podléhat vlivu obchodní války USA s Čínou, brexitu a jiným negativním globálním událostem. Ještě větší zkoušku pro investory připravil koronavirus, který srazil akciové trhy na roky nevídané hodnoty. Naše modelové portfolio však prokázalo svou odolnost vůči krátkodobým cenovým výkyvům a překonalo výkonnost akciového benchmarku indexu Shanghai Composite či německého indexu DAX 30.

 

(veškeré částky jsou uvedeny v USD; uvedené ceny jsou maximální hodnoty z obchodního dne 24.3.2021)

 

Tři doporučení byla v pozici short - jednalo se o spekulaci na pokles cen akcií společností Tesla Inc. a Deutsche Bank, zbývajících třicet šest doporučení bylo v pozici long - tedy nákup. Všechny analýzy mají minimální doporučený investiční horizont 12 měsíců. U dvaceti šesti analýz se podařilo zasáhnout námi stanovený profit target - Tesla, Lockheed Martin, Facebook, Mastercard, Deutsche Bank, Boeing, Raytheon, Twitter, Simon Property, American Express, Walgreens Boots, Intel, Wynn Resorts, Metlife, Google, Take Two Interactive, PayPal, McDonald's, Caterpillar, Las Vegas Sands, Moderna, Ping Identity a Cloudera. Zbývajících třináct analýz je tak stále v otevřených pozicích. Jediné ztrátové pozice jsou v současnosti doporučení na nákup akcií čínských společností Alibaba Holdings a Li Auto, které byly vzhledem k aktuálním bojům s regulátory v Číně rizikovější pozice.

Na grafu níže je uvedeno srovnání výkonu našeho modelového portfolia a akciových indexů Shanghai Composite a DAX 30 v období 21.6.2018 až 24.3.2021. Modelové portfolio demonstruje situaci, kdy by se investor rozhodl realizovat všechny výše uvedené investiční analýzy a do každé alokoval stejnou částku. Výkonnost modelového portfolia je vypočtena na základě dividendových a kapitálových výnosů (tj. bez započtení poplatků a odměn za jednotlivé obchody). Čistá výkonnost portfolia pak bude v důsledku započtení poplatků nižší.

 

Průměrná výkonnost od 21.6.2018 do 24.3.2021

 

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!