Průběžné vyhodnocení investičních akciových analýz

Analýza
Průběžné vyhodnocení investičních akciových analýz

Podívejte se na to, jak se dařilo námi analyzovaným akciím za posledních 40 měsíců a jaký vliv měl na portfolio koronavirus?

 


15. 10. 2021

 

Vážené investorky, vážení investoři,

 

V rámci námi vytvářených akciových investičních doporučení jsme se rozhodli prezentovat vyhodnocení výkonnosti daných analýz za posledních 40 měsíců, a to k 14.10.2021. Rok 2020 se ukázal jako velká zkouška a výzva pro všechny akciové investory kvůli koronavirové krizi. Masivní výprodeje na akciových trzích od února do dubna poslaly akcie většiny společností na velmi nízké hodnoty. Od začátku května však trhy získávaly růstové impulsy a investorům se tak otevřel prostor pro nové příležitosti. Pozitivní nálada na trzích víceméně přetrvává i v dosavadním průběhu roku 2021 a v současnosti jsou některé akciové indexy blízko historických maxim. To může být poněkud překvapivé vzhledem k aktuální energetické a dopravní krizi, převládajícímu koronaviru a globálnímu růstu inflace.

 

Od června roku 2018 jsme prezentovali celkově padesát šest akciových investičních doporučení, která navzdory výrazným výprodejům na akciových trzích na konci roku 2018 a přelomu Q1/Q2 roku 2020 investory nezklamala a generovala výnosy. Rok 2019 přinesl v počáteční fázi významné růstové impulsy, avšak akciové trhy začaly postupem času podléhat vlivu obchodní války USA s Čínou, brexitu a jiným negativním globálním událostem. Ještě větší zkoušku pro investory připravil koronavirus, který srazil akciové trhy na roky nevídané hodnoty. Naše modelové portfolio však prokázalo svou odolnost vůči krátkodobým cenovým výkyvům. Přehled všech akciových doporučení je uveden v tabulce níže.

 

(veškeré částky kromě VOW3 jsou uvedeny v USD; uvedené ceny jsou maximální hodnoty z obchodního dne 14.10.2021)

 

Tři doporučení byla v pozici short - jednalo se o spekulaci na pokles cen akcií společností Tesla Inc. a Deutsche Bank, zbývajících padesát tři doporučení bylo v pozici long - tedy nákup. Všechny analýzy mají minimální doporučený investiční horizont 12 měsíců. U třiceti pěti analýz se podařilo zasáhnout námi stanovený profit target - Tesla, Lockheed Martin, Facebook, Mastercard, Deutsche Bank, Boeing, Raytheon, Twitter, Simon Property, American Express, Walgreens Boots, Yum Brands, Intel, General Dynamics, Wynn Resorts, Metlife, Alphabet, Take Two Interactive, PayPal, McDonald's, Caterpillar, Las Vegas Sands, Moderna, Ping Identity, Netflix, Raytheon, Apple, Nike, Pfizer, AMD, Salesforce a Cloudera. Zbývajících dvacet jedna analýz je tak stále v otevřených pozicích. Jediné více ztrátové (dvouciferné v procentech) pozice jsou v současnosti doporučení na nákup akcií společnosti Alibaba a Volkswagen.Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!