Průběžné vyhodnocení investičních akciových analýz

Analýza
Průběžné vyhodnocení investičních akciových analýz

30.7.2019

Vyhodnocení našich akciových analýz za posledních 13 měsíců.  


30. 7. 2019

Vážené investorky, vážení investoři,

V rámci námi vytvářených akciových investičních doporučení jsme se rozhodli prezentovat vyhodnocení výkonnosti daných analýz za posledních 13 měsíců, a to k 30.7.2019. Rok 2018 se ukázal jako velká zkouška a výzva pro všechny akciové investory. Zejména pak výprodeje na akciových trzích v posledních 3 měsících loňského roku poslaly akcie většiny společností na velmi nízké hodnoty. Od začátku roku 2019 však trhy získávaly růstové impulsy a investorům se tak otevřel prostor pro nové příležitosti.

Od loňského června jsme prezentovali celkově čtrnáct akciových investičních doporučení, která navzdory výrazným výprodejům na akciových trzích ke konci roku 2018 investory nezklamala a generovala výnosy. Dvě doporučení byla v pozici short - jednalo se o spekulaci na pokles cen akcií společností Tesla Inc. a Deutsche Bank, zbývajících dvanáct doporučení bylo v pozici long - tedy nákup. 

Všechny analýzy mají investiční horizont 12 měsíců. U šesti analýz se podařilo zasáhnout námi stanovený profit target - Tesla, Facebook, Mastercard, Deutsche Bank, Boeing a Wynn Resorts. Zbývajících osm analýz je tak stále v otevřených pozicích. Jedinou ztrátovou analýzou je v současnosti spekulace na nákup akcií Deutsche Bank, kde mělo být velkým impulsem pro růst spojení s Commerzbank. K tomuto spojení však nakonec nedošlo a i vlivem několika negativních zpráv jsou akcie Deutsche Bank dlouhodobě pod cenou nákupu. Akcie Deutsche Bank jsou však vysoce volatilní a například minulý týden se obchodovaly již jen 5 % pod cenou vstupu. 

(veškeré částky jsou uvedeny v USD)

Na grafu níže je uvedeno srovnání výkonu našeho modelového portfolia a akciových indexů S&P 500 a DAX 30 v období 21.6.2018 až 30.7.2019. Modelové portfolio demonstruje situaci, kdy by se investor rozhodl realizovat všechny výše uvedené investiční analýzy. Výkonnost modelového portfolia je vypočtena na základě dividendových a kapitálových výnosů (tj. bez započtení poplatků a odměn za jednotlivé obchody). Čistá výkonnost portfolia pak bude v důsledku započtení poplatků nižší. 

zdroj: investing.com

Vypracoval: Analytické oddělení společnosti Colosseum, a.s.

 
Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!