Akcie, kterým se bude dařit nehledě na výsledek voleb

Zpráva z trhu
Akcie, kterým se bude dařit nehledě na výsledek voleb

Od amerických prezidentských voleb uplynulo již více než 24 hodin, stále však nemáme jasného vítěze. Kterým akciím by se mohlo dařit nehledě na výsledek voleb?


5. 11. 2020

 

Ode dne amerických prezidentských voleb uplynulo již více než 24 hodin, stále však nemáme jasného vítěze. V tuto chvíli se blíže výhře zdá demokratický kandidát a bývalý viceprezident Joe Biden. Donald Trump se však chystá napadnout sčítání hlasů v několika státech. Je tak možné, že vítěze prezidentských voleb poznáme až za několik dní. Výsledek bude však dle očekávání velmi těsný. Politika obou kandidátů je velmi rozdílná a akciové trhy tak pravděpodobně čeká nejisté období. Kterým akciím by se však mohlo dařit nehledě na výsledek voleb?

 

Microsoft

Tento technologický gigant má za sebou zatím skvělý rok a nic nenasvědčuje tomu, že by se mu mělo přestat dařit. Microsoft byl zatím v letošním roce doslova miláčkem investorů. Od začátku roku jeho akcie vzrostly o více než 30 % i přes velký propad akcií v březnu. Od první koronavirové krize akcie společnosti spolehlivě rostly i díky velmi povedeným kvartálním výsledkům. Ani uplynulý kvartál nebyl výjimkou. Tržby společnosti se  v meziročním srovnání zvýšily o 12 % a zisk narostl dokonce o 30 %. Velmi potěšující byly zprávy o růstu cloudové služby Azure. Její tržby se meziročně zvýšily o 48 %, což je dokonce ještě rychlejší tempo než minulý kvartál. Skvěle se také daří službě Office 365, jejíž tržby meziročně narostly o 21 %. 

Hospodářským výsledkům Microsoft za minulý kvartál jsme se blíže věnovali ZDE

Společnost tak svými výsledky rozhodně nezklamala, dá se dokonce říci, že lepší už být nemohly. Microsoft se navíc chystá příští týden představit novou verzi herní konzole Xbox, což podpoří tržby ve čtvrtém kvartálu. Společnosti by se mělo dařit i nadále nehledě na výsledek voleb. Narozdíl od konkurenčních společností jako jsou Apple, Amazon, Alphabet a Facebook navíc není Microsoft pod tlakem od regulatorních úřadů kvůli monopolnímu postavení. Společnosti by se tak mělo dařit i pod vládou Joe Bidena. Vývoj akcií společnosti od začátku roku je na grafu níže.

 

Vývoj akcií Microsoft od začátku roku

Zdroj: Yahoo


Moderna Inc

Biotechnologická společnost v letošním roce jasně překonala výnos celého trhu - její akcie si od začátku roku polepšily o více než 250 %. Společnosti pomohlo hlavně její výsadní postavení v závodě o vakcínu proti koronaviru. Vakcína Moderny právě prochází jednou z posledních testovacích fází v USA a výsledky by měly být zveřejněny v druhé půlce listopadu. Její schválení v příštích týdnech tak není vyloučeno. Rok 2021 by tak mohl být zlatým obdobím pro Modernu nehledě na výsledek prezidentských voleb. V případě problémů vakcíny při testech však mohou být akcie Moderny pod výrazným tlakem. Vývoj akcií společnosti od začátku roku je na grafu níže.

 

Vývoj akcií Moderna od začátku roku

Zdroj: Yahoo, Investing


Caterpillar

Jeden z největších světových výrobců stavebních a těžebních strojů má za sebou zatím povedený rok i přes velký propad v prvním kvartále. Akcie společnosti již vzrostly od březnového minima o téměř 80 %. Výsledky společnosti za uplynulý kvartál byly jasně pozitivní - Caterpillaru se podařilo překonat očekávání ohledně tržeb a zisku i přes nejistotu způsobenou koronavirem. Poslední kvartál roku by měl být ještě lepší. Nehledě na výsledek amerických prezidentských voleb by navíc měl Caterpillar získat velké prostředky z vládní podpory, která by měla přijít do konce roku. Vývoj akcií společnosti od začátku roku je na grafu níže.

 

Vývoj akcií Caterpillar od začátku roku

Zdroj: Yahoo, Investing


Netflix

Netflix je stále jasnou jedničkou na poli streamovacích služeb. Jeho uživatelská základna navíc stále roste masivním tempem. Společnost má aktuálně více než 195 milionů předplatitelů a toto číslo by mělo do konce roku narůst přes 200 milionů. Z celkového počtu předplatitelů je 73 milionů z USA. Velký potenciál tak má společnost zejména mimo domácí trh. Výsledek amerických voleb by tak na jízdu společnosti neměl mít zásadní vliv. Další koronavirová vlna je navíc zdá se oficiálně zde - zejména v Evropě narůstají nové případy masivním tempem. Mnoho zemí znovu zavádí rozsáhlá opatření a dá se tak očekávat, že lidé budou znovu trávit více času u Netflixu. První a druhý kvartál roku byl pro společnost velmi úspěšný - Netflix posílil o více než 26 milionů nových předplatitelů. Jednalo se právě o měsíce nejvíce zasažené koronavirem. Vývoj akcií společnosti od začátku roku je na grafu níže.

 

Vývoj akcií Netflix od začátku roku

Zdroj: Yahoo
Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!