AT&T - dobrá příležitost, nebo předlužený kolos?

Zpráva z trhu
AT&T - dobrá příležitost, nebo předlužený kolos?

Široký záběr společnosti působí atraktivně, stejně jako vysoká dividenda. Jaký potenciál má společnost AT&T?


29. 3. 2021

 

Společnost AT&T je jedním z největších telekomunikačních a mediálních kolosů na světě. S nástupem 5G sítí se zdá být potenciál společnosti neoddiskutovatelný, AT&T však tíží vysoké zadlužení. Do portfolia společnosti patří i známá mediální skupina Time Warner, se kterou právě vysoký dluh souvisí. Po akvizici TIme Warner se AT&T stalo jedním z lídrů na poli televizní zábavy. Pod Time Warner totiž spadá například HBO, Hulu, DC Comics a WarnerBros studio. Široký záběr společnosti tak působí atraktivně, stejně jako vysoká dividenda. Jaký potenciál má společnost AT&T?

 

Akcie AT&T se za poslední rok pohybují prakticky neustále v koridoru 26 - 33 USD. Společnost má zajímavý potenciál, tíží jí však obří zadlužení po akvizici společnosti Time Warner a také koronavirus, který má negativní vliv na sportovní přenosy a produkci filmů do kin. Hlavním byznysem pro společnost stále zůstávají bezdrátové telekomunikační sítě. Tržby z dané sekce se i přes koronavirovou krizi zvýšují. Hlavní sekce AT&T se tak zdá být imunní vůči koronaviru a její tržby tak rostou pravidelně již několik kvartálů za sebou. Bezdrátové sítě v současnosti přinášejí společnosti více než třetinu celkových příjmů. Silnou stránkou společnosti jsou také nové 5G sítě. Nové 5G sítě jsou velkým důvodem pro současné klienty společnosti pro přechod na neomezené tarify a nákup nových mobilních telefonů. Vývoj ceny akcií AT&T za poslední rok naleznete na grafu níže.

 

Vývoj akcií AT&T za 1 rok

Zdroj: Google

 

Společnost byla v posledních letech velmi aktivní na poli akvizic. To pomohlo rozšířit působení společnosti do různých oborů a vedlo k masivnímu nárůstu tržeb. Zadlužení společnosti však také narostlo vysokým tempem. AT&T má v současnosti k dispozici 10 mld. USD cash a postupně pracuje na splácení svého dluhu. Ten se od akvizice Time Warner snížil již o více než 30 mld. USD. Uvolnění koronavirové situace nabízí několik příležitostí i pro společnost AT&T. Obnovení sportovních přenosů by mělo přinést důležité příjmy z reklam. Na konci loňského května byla spuštěna streamovací služba HBO Max, která nabídne premiéry filmů které měly být uvedeny v kině a také populární seriály jako Přátelé a Big Bang Theory. Společnost AT&T se v současnosti může pochlubit velmi atraktivním dividendovým výnosem, který je téměř 7 % p.a. Výše dividendy je navíc dlouhodobě progresivní. Může se tak jednat o zajímavou investici pro dividendové investory. Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!