Má Honeywell potenciál?

Zpráva z trhu
Má Honeywell potenciál?

Koronavirus se podepsal i na akciích Honeywell - jejich hodnota v březnu spadla až téměř na 100 USD za kus. Od té doby se však akcie společnosti vezou na pozitivní vlně. Mají akcie Honeywell další potenciál?


7. 9. 2020

 

 

Honeywell International Inc. je mezinárodní konglomerát se sídlem v Severní Karolíně. Společnost podniká ve čtyřech sektorech - letecký, stavební, materiály a technologie. Mezi produkty společnosti Honeywell patří například letecké motory, turbodmychadla, termostaty, větráky, klimatizace, zvlhčovače vzduchu a další. Společnost dodává technologie i americké armádě. Koronavirus se podepsal i na akciích Honeywell - jejich hodnota v březnu spadla až téměř na 100 USD za kus. Hlavním důvodem byla expozice společnosti do leteckého sektoru, který byl výrazně zasažen. Od té doby se však akcie společnosti vezou na pozitivní vlně. Mají akcie Honeywell další potenciál?

 

Vývoj akcií Honeywell od začátku roku 

Zdroj: Yahoo

 

Velkou výhodou Honeywellu je jeho široký záběr. I přes velký pokles tržeb letecké sekce nakonec celkové tržby za druhý kvartál poklesly jen o 18 % ve srovnání se stejným kvartálem v roce 2019. Sekci, která vyrábí bezpečnostní zařízení, dokonce v meziročním srovnání tržby vzrostly. Zisk na akcii pro aktuální kvartál se očekává na 1,49 USD, což by společnost měla překonat i díky růstu leteckého provozu. Finanční situace Honeywellu je navíc velmi silná. I přes pokles zisku v 2Q bylo free cash flow na 1,3 mld. USD, což je dost na pokrytí dividend a dalších kapitálových nákladů. V letošním roce se navíc očekává snížení nákladů společnosti o 1,4 až 1,6 mld. USD. Honeywell je navíc bohatě vybaven hotovostí, na účtech měl na konci druhého kvartálu přes 15 mld. USD.  Pro dlouhodobé investory může být také zajímavý aktuální dividendový výnos, který je 2,10 % p.a. Honeywell drží stálou výši dividendy i přes expozici společnosti v leteckém sektoru. Následující dividenda by měla být vyplacena v prosinci. Vývoj dividendy je navíc dlouhodobě progresivní.

 

Problematicky působí poměrně vysoká expozice společnosti do leteckého sektoru. Pro společnost se jedná o nejdůležitější zdroj tržeb. V druhém sektoru letošního roku tržby z dané sekce propadly o 27 % ve srovnání s rokem 2019. V případě dalších omezení letecké dopravy budou tržby Honeywellu dlouhodobě negativně ovlivněny. Další koronavirová vlna tak může akcie Honeywellu znovu srazit níže. I přesto však má Honeywell zajímavý potenciál.

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!