Netflix se propadá

Zpráva z trhu
Netflix se propadá

Hospodářské výsledky společnosti Netflix za Q1 příliš nepotěšily investory. Akcie společnosti tak následující obchodní den poklesly o více než 7 %. Podívejte se blíže na poslední kvartál z pohledu společnosti Netflix.


22. 4. 2021

 

Hospodářské výsledky společnosti Netflix za první kvartál roku 2021 příliš nepotěšily investory. Společnost sice drží počet předplatitelů přes 200 milionů, což je vzhledem k rostoucí konkurenci nevídané. Nejsledovanějším ukazatelem je kvartální přírůstek nových předplatitelů, který hluboce zklamal. Netflix alespoň překonal očekávání trhu ohledně tržeb a zisku a je také velmi blízko k počátku odkupů vlastních akcií a možná i výplatě dividend. Na slabý přírůstek nových předplatitelů reagovali investoři negativně a akcie společnosti tak následující obchodní den poklesly o více než 7 %. Podívejte se blíže na poslední kvartál z pohledu společnosti Netflix.

 

Za první kvartál roku 2021 vykázala společnost tržby ve výši 7,16 mld. USD, což bylo o 30 mil. USD více než očekával trh a o 24 % více než za stejný kvartál před rokem. Pohled na zisk na akcii byl překvapivě pozitivní, Netflix totiž poprvé po čtyřech kvartálech překonal očekávání trhu a to poměrně výrazně. Zisk na akcii za poslední kvartál dosáhl na 3,75 USD, což bylo o 78 centů více než předpokládala Wall Street. Klíčovou metrikou je však pro Netflix počet nových předplatitelů. Ten bohužel výrazně zklamal, když se společnosti podařilo získat pouze 3,98 milionů nových předplatitelů. Analytici očekávali 6,2 milionů nových platících uživatelů. Netflix se tak sice stále drží nad hranicí 200 milionů předplatitelů a dále tak neohroženě vládne na svém trhu. Nepovedný kvartál z pohledu počtu nových předplatitelů však zklamal investory. Netflix svedl nízký počet nových uživatelů na koronavirus, který oddálil produkci některých vysoce očekávaných seriálů a filmů. Na grafu níže je znázorněn přírůstek platících uživatelů za poslední kvartály. 

 

Kvartální přírůstek předplatitelů od roku 2017

Zdroj: CNBC, Factset

 

Zbytek roku by měl být z pohledu vlastní produkce lepší. Ke konci roku Netflix očekává velké množství nového obsahu, v současnosti totiž běží produkce již téměř na plné obrátky. V roce 2021 by měla společnost utratit za originální obsah přes 17 mld. USD, což výrazně překonává všechny konkurenty. Náklady na produkci by měly dlouhodobě růst a brzy překonat 20 mld. USD za rok. Netflix také testuje kontrolu sdílení hesel mezi uživateli. Společnost tak přichází o tržby. Od druhého kvartálu byl měl Netflix navíc začít odkupovat vlastní akcie, což je program, který spustil díky pozitivnímu cash flow. Společnost se chystá odkoupit akcie v hodnotě 5 mld. USD. Společnost tak oznámila vesměs pozitivní zprávy, počet nových předplatitelů však investory zklamal. Akcie společnosti Netflix tak poklesly o více než 7 % den po oznámení výsledků. Vývoj akcií za poslední rok je na grafu níže.

 

Vývoj akcií Netflix za poslední rok

Zdroj: Yahoo

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!