Starlink - další eso Elona Muska?

Zpráva z trhu
Starlink - další eso Elona Muska?

Dalším zajímavým IPO by mohl již brzy být Starlink, tedy projekt vesmírných satelitů, který aktuálně spadá pod SpaceX Elona Muska. Podívejte se více informací ohledně této společnosti.


8. 4. 2021

 

 

V posledních týdnech se mezi investory rozšířila popularita “vesmírných” společností, což pravděpodobně souvisí zejména se spuštěním ETF fondu ARKX Space Exploration and Innovation. Ze skutečně vesmírných akcií v něm však můžeme najít pouze Virgin Galactic a některé letecké společnosti. Další společností na trhu by mohl již brzy být Starlink, tedy projekt vesmírných satelitů, který aktuálně spadá pod SpaceX Elona Muska. Kdy se můžeme dočkat tohoto IPO?Starlink, tedy síť satelitů, která by měla poskytovat vysokorychlostní připojení k internetu, aktuálně spadá pod Muskovu společnost SpaceX. V poměrně blízké době by však mělo dojít ke spin-offu společnosti Starlink a její vstup na akciové trhy. Starlink je jako projekt skutečně monumentální - mělo by se jednat o konstelaci 12 tisíc družic a její plné dokončení by mělo být do roku 2027. Starlink by měla začít fungovat již v druhé polovině letošního roku a společnost tak již spustila systém objednávek. Za první 3 měsíce se podařilo získat 10 000 předplatitelů při cenách 99 USD za měsíc. Starlink se však setkala i s kritikou. Její satelity prý zhoršují podmínky pro pozorování vesmíru, jelikož odrážejí světlo. Společnost na to již reaguje a plánuje vyzkoušet speciální nátěry, které by měly tento problém eliminovat.

 

Vývoj akcií Tesla za 1 rok

Zdroj: Google

 

Samotného IPO se však pravděpodobně nedočkáme již v příštím roce, jak slibuje Elon Musk. Ten oznámil, že Starlink by měl mít pozitivní cash flow již příští rok a následně by tak uvažoval o procesu uvedení společnosti na akciové trhy. dle některých odhadů může být Starlink cash-flow positive při třech milionech předplatitelů, což může trvat kolem tří let. Samotný SpaceX navíc minulý měsíc vybral při dalším investičním kole 850 mil. USD při ceně 419,99 USD za akcii. Samotnou společnost to tak ocenilo na 74 mld. USD. Získat dodatečný kapitál tak zdá se není zatím problém. Starlink se jako projekt zdá být velmi zajímavý a takovou akcii by si v portfoliu dokázala řada investorů představit. Elon Musk je modlou investorů a Starlink by mohl mít podobný osud jako Tesla, jejíž graf je znázorněn výše.

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!