Tesla investory nenadchla

Zpráva z trhu
Tesla investory nenadchla

Akce Tesla Battery Day ukázala několik zajímavých novinek, které budou však mít efekt až v delším období. To investory zklamalo a akcie Tesly tak zaplavila vlna výprodejů. Podívejte se na to nejzajímavější z Tesla Battery Day.


23. 9. 2020

 

Akce Tesla Battery Day byla vysoce očekávaná investory i širokou veřejností. Elon Musk nakonec představil několik zajímavých novinek, které budou však mít efekt až v delším období. To investory zklamalo a akcie Tesly tak zaplavila vlna výprodejů. Tesla na Battery Day představila plán na nový levný elektromobil, jehož cena by měla být kolem 25 tisíc USD. Společnost také zvýšila svůj odhad na počet dodaných vozů v letošním roce. Podívejte se na největší novinky z Tesla Battery Day.

 

CEO společnosti se vyjádřil na Twitteru několik hodin před samotnou akcí, že představené novinky budou mít pozitivní efekt spíše v delším období a zejména při výrobě modelů Cybertruck, Roadster a Semi. Veřejnost také očekávala, že Tesla postupně sníží svou závislost na externích dodavatelích baterií a rozšíří vlastní produkci. To však Elon Musk částečně odmítl a uvedl, že Tesla naopak plánuje zvýšit své nákupy baterií u společností jako jsou LG, Panasonic nebo CATL. I tak však očekává nedostatek baterií kolem roku 2022. Tesla tak bude rozšiřovat i vlastní výrobu a plánuje novou továrnu na produkci katod. To společnosti pomůže výrazně snížit náklady. 

 

Tweet Elona Muska den před Battery Day

 

Zdroj: Twitter

 

Jednou z největších novinek akce bylo oznámení plánovaného vozu s plnou autonomií v cenové kategorii do 25 tisíc USD. Daný elektromobil by měl dokonce dorazit do tří let. Elon Musk také shrnul vydařený loňský rok a uvedl, že společnost očekává letošní nárůst dodaných vozů o 30 až 40 %. To by tak mohlo znamenat překonání původně očekávaných 500 000 doručených vozů za rok. Vyzdvihnul při tom zejména čínskou továrnu v Šanghaji, která jede i přes problémy způsobené koronavirem na plné obrátky a také pochválil masovou výrobu vozu Model Y. Dlouhodobým cílem společnosti je mít několik továren na každém kontinentu a výroba až 20 milionů aut ročně. 

 

Novinky představené na Battery Day příliš nenadchly investory, kteří akcie Tesly v průběhu obchodního dne poslali o téměř 6 % níže. V aftermarket fázi obchodování pak akcie Tesly padaly o dalších téměř 7 % níže. Investory pravděpodobně zklamal malý vliv novinek na nejbližší měsíce. Výprodeje zažívají i akcie společností Panasonic a CATL, které pociťují tlak Tesly na vývoj méně nákladných baterií.

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!