Tesla k nezastavení

Zpráva z trhu
Tesla k nezastavení

Americká automobilka oznámila dodané a vyrobené vozy za první kvartál roku 2020. Tesle se dařilo i přes aktuální negativní vliv koronaviru, kvůli kterému byla nucena dočasně zavřít své továrny. Podívejte se na první kvartál Tesly ve světle koronaviru.


6. 4. 2020

 

Americký výrobce elektromobilů oznámil překvapivě pozitivní zprávy ohledně dodaných a vyrobených vozů za první kvartál letošního roku. Tesle se tak dařilo i přes aktuální negativní vliv koronaviru, kvůli kterému byla nucena dočasně zavřít své továrny. Továrna v Číně již funguje téměř na plné obrátky, hlavní je však pro Teslu továrna v americkém Fremontu, která zůstává zavřená. Podívejte se na první kvartál Tesly ve světle koronaviru.

Tesla již tradičně oznamuje počty dodaných a vyrobených automobilů na konci každého kvartálu před samotným zveřejněním hospodářských výsledků. Trh netrpělivě očekával, jak se Tesla popere s vlivy koronaviru. Výsledná čísla však investory potěšila. Tesla za uplynulý kvartál vyrobila 102 672 nových vozů. Společnost zároveň dodala 88 400 nových vozů k jejich majitelům. Tradičně se na těchto číslech podílel majoritně zejména vůz Model 3. Přesnou skladbu vyrobených a dodaných vozů můžete vidět v tabulce níže.

Vyrobené a dodané vozy Tesla

zdroj: Tesla

Analytici očekávali 86 500 až 89 000 dodaných vozů, Tesla tak toto očekávání splnila. Koronavirus se na číslech za první kvartál nepochybně podepsal, zejména pokud srovnáme výše uvedená čísla s posledním kvartálem roku 2020. Tesla doručila ve Q4 112 000 nových vozů a vyrobila téměř 105 000 vozů. Nesmíme však zapomenout na fakt, že poslední kvartál roku bývá pro Teslu nejúspěšnější. Nebýt uzavření čínské i americké továrny, tak by Tesla pravděpodobně lehce překonala předchozí kvartál co do počtu vyrobených vozů. Čínská továrna již funguje a je v plném proudu. Tesla dokonce uvedla, že aktuálně produkuje rekordní množství vozů. Pro Teslu je však hlavní produkce v americkém Fremontu, kde je továrna uzavřená již od 23. března.

Vývoj ceny akcií Tesla od začátku roku

 

zdroj: Yahoo

Tesla v letošním roce očekávala 500 000 nově vyrobených vozů. Vzhledem k vlivům koronaviru je toto číslo dosti nepravděpodobné. Samotná Tesla však vlivy koronaviru zatím nekvantifikovala a výhled na letošní rok tak zatím zůstává nezměněn. Na zprávy ohledně dodaných a vyrobených vozů však cena akcií reagovala pozitivně a posílila za jeden den o více než 10 %. Od začátku roku jsou akcie společnosti jako na houpačce. Vývoj ceny akcií společnosti Tesla je znázorněn na grafu výše. Z únorových maxim se již cena akcie propadla o více než 50 %. Akcie Tesly by však mohly získat další růstový impuls, pokud společnost dosáhne i přes toto nelehké období zisku. Pozitivem je také produkce vozu Model Y, která začala v lednu a dle společnosti je ve značném předstihu oproti očekávání. Na přesné detaily si budeme muset počkat do 22. dubna, kdy Tesla oznámí hospodářské výsledky za uplynulý kvartál.

 

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!