Tesla míří do S&P

Zpráva z trhu
Tesla míří do S&P

Hospodářské výsledky Tesly za druhý kvartál tak byly velmi očekávané - společnost měla ukázat, jak se jí dařilo plnit svá očekávání při koronavirové krizi. V případě ziskového kvartálu by se pro Teslu jednalo již o čtvrtý kvartál za sebou, ve kterém skončila v černých číslech.


23. 7. 2020

 

 

Letošní rok byl pro Teslu zatím jednou velkou jízdou, akcie od začátku roku posílily o téměř 300 %. Hospodářské výsledky Tesly za druhý kvartál tak byly velmi očekávané - společnost měla ukázat, jak se jí dařilo plnit svá očekávání při koronavirové krizi. V případě ziskového kvartálu by se pro Teslu jednalo již o čtvrtý kvartál za sebou, ve kterém skončila v černých číslech. V takovém případě by společnost měla nárok na zařazení do prestižního indexu S&P 500. Podívejte se blíže výsledky společnosti Tesla za druhý kvartál.

 

Další ziskový kvartál a vstup společnosti do indexu S&P 500 by pro Teslu znamenal další historický milník, index S&P 500 navíc nakupují největší světové fondy (například prostřednictvím ETF) - pro Teslu by se tak jednalo o další důvod k růstu ceny jejích akcií. Hospodářské výsledky nakonec překonaly všechna očekávání a zdá se, že Tesle nic nebrání v dalším růstu. Počet dodaných vozů za uplynulý kvartál byl znám již několik týdnů - Tesla dodala 90 650 vozů, analytici očekávali 72 000 až 83 000 dodaných vozů. Pro druhý kvartál se očekávaly tržby ve výši 5,37 mld. USD a ztráta 14 centů na akcii. Tesla však očekávání trhu výrazně překonala, když oznámila tržby 6,04 mld. USD a zisk 104 mil. USD (neboli 0,5 USD na akcii). O naprostou většinu tržeb se již tradične postarala automobilová sekce, zajímavý nárůst si však připsala i servisní a energetická sekce. Vývoj tržeb společnosti za poslední roky je na grafu níže.

 

Tržby společnosti Tesla dle segmentů od roku 2017

 

Zdroj: CNBC

 

Elon Musk navíc oznámil, že společnost plánuje výstavbu další továrny v Texasu, která bude sloužit na výrobu vozů Cybertruck, Model 3 a Model Y. Výsledky očividně potěšily i investory - v aftermarket fázi obchodování akcie TSLA posílily o více než 4 %. Tesla je tak s velkým náskokem nejhodnotnější automobilkou na světě - její kapitalizace atakuje 300 mld. USD. Druhé místo patří automobilce Toyota, která má kapitalizaci kolem 200 mld. USD. Teslu tak nyní musíme spíše vnímat jako technologickou společnost a ne automobilku. I tak je však růst jejích akcií bezprecedentní - jen za červenec posílily o téměř 50 %. Růst ceny akcií společnosti tak v současnosti spíše připomíná bitcoin. Vzhledem k dalšímu přísunu pozitivních zpráv však není vyloučen další růst a Tesla tak může atakovat i 2 000 USD za akcii. Vývoj akcií společnosti za poslední rok je na grafu níže.

 

Vývoj akcií společnosti Tesla za 1 rok

Zdroj: Yahoo

 

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!