Výsledky Take Two Interactive - komentář

Zpráva z trhu
Výsledky Take Two Interactive - komentář

7.2. 2019

Slavné herní studio reportovalo pozitivní výsledky hospodaření, investoři však čekali více. 


4. 3. 2019

  

 

Společnost z oblasti herního průmyslu Take Two Interactive zveřejnila své hospodářské výsledky za třetí kvartál fiskálního roku. Herní studio Take Two patří bezesporu mezi přední vývojáře her, zejména pak díky světoznámému trháku série GTA. Studiu se pak podařilo znovu rozvířit vody loňským veleúspěšným titulem Red Dead Redemption 2. Investoři tak očekávali od společnosti rekordní tržby.

Take Two Interactive nezklamalo a skutečně reportovalo velmi pozitivní hospodářské výsledky. Celkové tržby společnosti splnily naše očekávání a dosáhly na 1,29 mld. USD, což představuje meziroční nárůst o 260 %, čistý zisk se pak vyšplhal na 179,9 mil. USD a oproti třetímu kvartálu roku 2017 se tak zvýšil o 710 %. Je však nutné podotknout, že téměř 120 mil. zisku bylo generováno na základě daňových úlev v rámci fiskální politiky prezidenta Trumpa. Za devět měsíců fiskálního roku tak společnost vygenerovala tržby v celkovém objemu 2,13 mld. USD a čistý zisk pak činil 277 mil. USD. Je tedy patrné, že k velmi dobrým hospodářským výsledkům přispěl zejména třetí kvartál s již zmíněným AAA titulem Red Dead Redemption 2, kterého se dosud prodalo přes 23 milionů kopií. Dařilo se i sportovní hře NBA 2K 2019 a stálicí je pořád GTA Online. Společnost zároveň provedla odkup 1 mil. akcií v hodnotě 109 mil. USD.

Navzdory pozitivním výsledkům reagovali investoři negativně, jelikož společnost nesplnila přehnaná očekávání trhu ohledně nárůstu bookings pro tento kvartál, kde tržní konsensus předpokládal 606 mil. USD, přičemž společnost uvádí odhad 475 mil. USD. Celkově se tak  cena akcií propadla o cca 13 % (poklesy začaly již v pre-marketu) a obchodují se tak na úrovni odpovídající ročnímu minimu.

Graf vývoje akcií TTWO za 5 dní

zdroj: finance.yahoo.com

Investoři zároveň ignorovali i zvýšený výhled společnosti pro celý fiskální rok 2019. Take Two nově očekává tržby v pásmu 2,659 - 2,709 mld. USD při čistém zisku v rozmezí 255 - 270 mil. USD. Pro společnost hovoří pozitivně i vývoj her pro letošní rok. Letos se dá očekávat plné rozvinutí online verze Red Dead Redemption 2 a Take Two Interactive také chystá nové hry. Na PS4, Xbox a PC se letos chystají dlouho očekávané hry The Outer World a Ancestors: The Humankind Odyssey. Na mobilní zařízení pak na jaře zveřejní poslední díl oblíbené hry NBA 2K Mobile. Stálicí je pak stále Online GTA 5, které má stále více a více příznivců. Razantní propad cen akcií společnosti Take Two Interactive tak spíše ukazuje na přehnaná tržní očekávání a mylnou interpretaci hospodářských výsledků investory.

Analýzu společnosti TTWO naleznete ZDE

Autor: Tomáš Turna, analytik společnosti Colosseum, a.s.

 
Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!