Warren Buffet sází na ETF

Zpráva z trhu
Warren Buffett sází na ETF

Společnost Berkshire Hathaway v posledních měsících řeší, jak efektivně alokovat své volné prostředky. Část peněz tak putovala do vybraných ETF fondů. Podívejte se, na které fondy sází legendární “věštec z Omahy”.


28. 2. 2020

V posledních letech prudce roste zájem investorů o investice do ETF. O výhodách investování do ETF fondů je přesvědčen i legendární investor Warren Buffett. Dle Buffetta je nejsmysluplnější pravidelně investovat například do indexových ETF fondů. Jeho společnost Berkshire Hathaway v posledních měsících řešila, jak efektivně alokovat své volné prostředky. Část peněz pak putovala právě do vybraných ETF fondů. Podívejte se, na které fondy sází legendární “věštec z Omahy”.

Společnost Berkshire Hathaway nakupila neuvěřitelných 128 mld. USD, které jsou převážně v hotovosti a amerických státních dluhopisech. Warren Buffett se dlouhodobě nechává slyšet, že díky růstu akciových trhů v loňském roce je pro něj stále těžší a těžší nalézt podhodnocené akciové tituly. Berkshire Hathaway tak vsadila na investici do ETF fondů. O jejich výhodách je legendární investor přesvědčen již dlouhou dobu. Jak sám Buffett uvedl: “Pravidelné nakupování nízkonákladového fondu kopírujícího index S&P 500 je to, co dává největší smysl”. Proč si to tento legendární investor myslí? Jednak proto, že je mnohdy pro portfolio manažery aktivně spravovaných fondů obtížné dosáhnout stejného výnosu jakého dosáhne index S&P 500 a také proto, že nákladovost na nákup akcií několika vybraných společností může být vyšší než investování prostřednictvím indexových fondů.

Berkshire Hathaway v posledním kvartále roku 2019 vsadila právě na již zmiňované indexové fondy. Jedná se o fondy Vanguard S&P 500 ETF (VOO) a SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY) - oba dva fondy (jak jejich název vypovídá) sledují americký akciový index S&P 500. V současnosti by se mělo jednat o jediné ETF fondy v portfoliu Warrena Buffetta, další by však mohly brzy přibýt. Jedná se o logický krok velkých institucionálních investorů, kteří se snaží přesunout hotovost do aktiv se zajímavým výnosem. Berkshire Hathaway se snaží i snížit svou expozici vůči akciím společnosti Apple, kde drží přes 70 mld. USD. 

 

Autor: Analytické oddělení společnosti Colosseum, a.s.

 

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!