Zlaté období pro Netflix

Zpráva z trhu
Zlaté období pro Netflix

Netflix oznámil své hospodářské výsledky za první kvartál letošního roku. Vynucená karanténa Netflixu přihrála miliony nových předplatitelů a akcie společnosti tak atakují historická maxima.


23. 4. 2020

 

Většina společností pod vlivem koronaviru počítá hluboké ztráty. Najdou se však i společnosti, které v současnosti prosperují. Mezi takové společnosti se řadí například Amazon, Snapchat nebo Netflix. Poslední zmíněná společnost oznámila své hospodářské výsledky za první kvartál letošního roku. Vynucená karanténa Netflixu přihrála miliony nových předplatitelů a akcie společnosti tak atakují historická maxima. Podívejte blíže na uplynulý kvartál z pohledu společnosti Netflix.

Hospodářské výsledky Neflixu za první kvartál letošního roku byly vysoce očekávané. Společnosti nahrává současná situace, při které je mnoho lidí uzavřených v domácí karanténě. Všechny zraky se tak upíraly na přírůstek nových uživatelů. Netflix nakonec překonal všechna očekávání. Společnost oznámila, že za uplynulý kvartál získala 15,7 milionů nových uživatelů. V meziročním srovnání to představuje nárůst o téměř 25 %. Celkový počet uživatelů tak dosáhl již na 183 milionů. Tržby se meziročně zvýšily o 28 % na 5,77 mld. USD. Cena akcií společnosti se tak v současnosti blíží historickým maximům, což je v současnosti dosti unikátní jev. Vývoj ceny akcií společnosti Netflix naleznete na grafu níže.

Graf ceny akcií společnosti Netflix (1 rok)

Zdroj: Yahoo


Najdou se i negativa

Koronavirus s sebou však přinesl i negativa. Mírné zklamání představoval zisk ve výši 709 mil. USD, což sice bylo meziroční zlepšení o skvělých 106 %. Zisk přepočtený na akcii činil 1,57 USD, analytici však očekávali zisk na akcii ve výši 1,64 USD. Za snížením ziskem stojí hned několik faktorů. Netflix byl nucen pozastavit produkci některých seriálů a filmů - tyto náklady vyčíslil na 218 mil. USD. Společnost také vyhradila 150 mil. USD na podporu filmového průmyslu v následujících letech. Na ziscích se také negativně podepsal silný americký dolar, který tak snížil hodnotu zisků ze zahraničí. 


Jaký je výhled?

Otázkou pro následující měsíce zůstává zejména retence nových uživatelů. Pokud budou silná opatření v souvislosti s koronavirem trvat i nadále, tak se může Netflix dočkat dalšího masivního nárůstu nových uživatelů. Nesmíme také zapomenout na fakt, že část nových uživatelů stále využívá měsíční bezplatnou verzi. Po přechodu na placenou verzi by mohly tržby Netflixu dále vzrůst. Netflix jako jedna z mála společností zachoval svůj výhled na druhý kvartál letošního roku. Společnost očekává tržby ve výši 6,05 mld. USD a zisk 820 mil. USD. Počet nových uživatelů v aktuálním kvartále očekává kolem 7,5 milionu. Zmíněná očekávání představují dvouciferný nárůst oproti stejnému období v roce 2019. Netflix tak zřejmě ještě neřekl poslední slovo a vzhledem k očekávanému omezení cestování přes léto může prosperovat i nadále.

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!