Známí investoři čekají růst burz

Zpráva z trhu
Známí investoři čekají růst burz

Komentář Štěpána Pírka v Hospodářských novinách:

29.1.2019

Známí investoři čekají růst burz


29. 1. 2019
 

Každoročně se těším na lednový kulatý stůl pořádaný americkým týdeníkem Barron's, kde diskutují výhled ekonomiky a trhů přední portfolio manažeři a analytici. I letos bylo obsazení hvězdné - nechyběla například Abby Joseph Cohenová, hlavní analytička Goldman Sachs, nebo Jeremy Gundlach, miliardář a uznávaný manažer fondu DoubleLine Capital. Loni během stejné akce předpověděl řadu událostí, které se v roce 2018 odehrály.

Letošní setkání expertů bylo oproti řadě minulých let ještě zajímavější tím, že se konalo těsně po skončení roku, který je mnohými označován za jeden z nejhorších za několik desetiletí, když klesaly akcie, dluhopisy i komodity současně. Kdo čekal od nejzkušenějších předpovědi krize, kolapsu nebo alespoň dalších propadů na kapitálových trzích, byl zklamán. Účastníci se poměrně jednohlasně vyjadřovali právě opačně.

I Gundlach, který patřil u stolu k největším pesimistům, předpokládá další poklesy akciového trhu jen v prvním pololetí. Ve druhém pololetí stejně jako většina ostatních počítá s růstem trhů.

Jako zásadní vlivy vidí ukončení utahování měnové politiky centrálních bank a možnost vyřešení obchodních sporů mezi USA a Čínou. Kdyby se tak stalo, mohou podle diskutujících akcie posílit na nová maxima.

 Celý článek v Hospodářských novinách si můžete přečíst zde

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!