Apple k nezastavení

Zpráva z trhu
Apple k nezastavení

Applu se podařilo překonat očekávání trhu ohledně tržeb i zisku a loni představené telefony iPhone 12 se stále ukazují jako obří hit. Podívejte se na hospodářské výsledky společnosti Apple za první 3 měsíce roku 2021.


29. 4. 2021

 

Největší společnost na světě během středeční aftermarket fáze obchodování představila své hospodářské výsledky za uplynulý kvartál, který se ukázal jako historicky jeden z nejúspěšnějších. Applu se podařilo překonat očekávání trhu ohledně tržeb i zisku a loni představené telefony iPhone 12 se stále ukazují jako obří hit. Prodeje všech produktu se meziročně výrazně zvýšily a bezpečně překonaly očekávání trhu. Podívejte se na hospodářské výsledky společnosti Apple za první 3 měsíce roku 2021.

 

Tržby technologického giganta v uplynulém kvartále dosáhly na 89,58 mld. USD, což bylo o 54 % více než před rokem. Analytici očekávali o 12 miliard nižší tržby. Pro Apple se jednalo o historicky nejúspěšnější první kvartál. Tržby všech produktů navíc meziročně vzrostly o dvouciferné číslo. Nejsledovanější jsou tradičně prodeje telefonů iPhone. Ty meziročně vzrostly o 65,5 % na 47,94 mld. USD a Apple také výrazně překonal očekávání trhu, který předpokládal tržby ve výši 41,43 mld. USD. Prodejům telefonů iPhone nepochybně pomohla i integrace 5G připojení do nových modelů. Investory potěšil také schválený program na odkup vlastních akcií, který v letošním roce dosáhne na 90 mld. USD. V aftermarket fázi obchodování tak poslali akcie Apple o 3 % výše. Vývoj akcií společnosti za posledních 12 měsíců je na grafu níže.

 

Vývoj akcií Apple za 1 rok

Zdroj: Yahoo

 

Příjmy společnosti z dalších produktů byly také velmi povzbudivé. Tržby ze sekce služeb vzrostly o 26,7 % na 16,90 mld. USD. Překvapivý byl masivní růst prodejů počítačů Mac. Apple pomohlo představení updatované řady počítačů a jejich tržby tak dosáhly na 9,10 mld. USD, což bylo o 70,1 % více než před rokem. Díky představení nového levnějšího tabletu iPad se také dařilo prodejům této sekce - tržby meziročně vzrostly o 78,9 % na 7,80 mld. USD. Skvěle se v posledních letech daří prodejům sluchátek AirPods a hodinek Watch a poslední kvartál nebyl výjimkou. Tržby z těchto produktů vzrostly ve srovnání s minulým rokem o 24 % na 7,83 mld. USD. Všechny zmíněné produkty také překonaly očekávání trhu ohledně tržeb. Applu se navíc podařilo zvýšit marži na 42,5 %. Společnost v minulém kvartále zaznamenala jeden z nejziskovějších kvartálů své historie, když vykázala 23,6 mld. USD na čistém zisku. Zisk na akcii tak dosáhl na 1,40 USD, což bylo o 41 centů více než očekávali analytici. 

 

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!