Další rekord pro Apple

Zpráva z trhu
Další rekord pro Apple

Apple má za sebou rekordní kvartál z pohledu tržeb i zisků. Společnost poprvé v historii překonala kvartální tržby ve výši 100 miliard USD a zisk téměř 30 miliard. Nově představené iPhony 12 se ukázaly jako obří hit.


29. 1. 2021

 

Největší společnost na světě během středeční aftermarket fáze obchodování představila své hospodářské výsledky za uplynulý kvartál, který se ukázal jako historicky nejúspěšnější. Apple se podařilo překonat očekávání trhu ohledně tržeb i zisku a nově představené telefony iPhone 12 se ukázaly jako obří hit. Společnost tak poprvé v historii překonala kvartální tržby ve výši 100 miliard USD a zisk téměř 30 miliard. Podívejte se na hospodářské výsledky společnosti Apple za poslední 3 měsíce roku 2020.

 

Tržby technologického giganta v uplynulém kvartále dosáhly na 111,4 mld. USD, což bylo o 21 % více než před rokem. Analytici očekávali o 8 miliard nižší tržby. Pro Apple se jednalo o historicky nejúspěšnější kvartál, když poprvé překonal hranici 100 mld. USD na tržbách. Tržby všech produktů navíc meziročně vzrostly o dvouciferné číslo. Nejsledovanější jsou tradičně prodeje telefonů iPhone. Ty meziročně vzrostly o 17 % na 65,60 mld. USD a Apple také výrazně překonal očekávání trhu, který předpokládal tržby ve výši 59,80 mld. USD. Prodejům telefonů iPhone nepochybně pomohla i integrace 5G připojení a také pozdější uvedení nových modelů. Apple tradičně prodával nové modely již koncem třetího kvartálu. Další pozitivní zprávou byl počet aktivních zařízení iPhone, který po celém světě přesáhl jednu miliardu. Vývoj akcií společnosti od začátku roku je na grafu níže.

 

Vývoj akcií Apple za 1 rok

Zdroj: Yahoo

 

Příjmy společnosti z dalších produktů byly také velmi povzbudivé. Tržby ze sekce služeb vzrostly o 24 % na 15,76 mld. USD. Překvapivý byl masivní růst prodejů počítačů Mac. Apple pomohlo představení updatované řady počítačů a jejich tržby tak dosáhly na 8,68 mld. USD, což bylo o 21 % více než před rokem. Díky představení nového levnějšího tabletu iPad se také dařilo prodejům této sekce - tržby meziročně vzrostly o 41 % na 8,48 mld. USD. Skvěle se v posledních letech daří prodejům sluchátek AirPods a hodinek Watch a poslední kvartál nebyl výjimkou. Tržby z těchto produktů vzrostly ve srovnání s minulým rokem o 29 % na 12,97 mld. USD. Všechny zmíněné produkty také překonaly očekávání trhu ohledně tržeb. Applu se navíc podařilo zvýšit marži na 39,8 %. Společnost v minulém kvartále zaznamenala nejziskovější kvartál své historie, když vykázala 28,755 mld. USD na čistém zisku. Zisk na akcii tak dosáhl na 1,68 USD, což bylo o 27 centů více než očekávali analytici. Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!