Facebook příjemně překvapil

Zpráva z trhu
Facebook příjemně překvapil

Facebook reportoval výsledky hospodaření za druhý kvartál letošního roku. Ukázalo se, že epidemie Covid-19 zvýšila aktivitu lidí i firem na sociálních sítí a Facebook tak překonával hospodářská očekávání většiny analytiků.


31. 7. 2020

 

Výsledky hospodaření společnosti Facebook za druhý kvartál fiskálního roku 2020 přinesly příjemné překvapení - celkové tržby výrazně překonaly tržní očekávání a to dokonce o 1,34 mld. USD, když dosáhly na 18,69 mld. USD, což představuje meziroční nárůst o 10 %. Čistý zisk společnosti pak překvapil ještě více, když meziročně vzrostl o 98 % na 5,18 mld. USD. Facebook rovněž potěšil meziročním nárůstem denních aktivních uživatelů, jejichž počet se zvýšil o 12 % na 1,79 mld.

Společnosti Facebook epidemie Covid-19 zřejmě příliš neublížila, jelikož podstatná část firem se uchýlila k vyšší marketingové aktivitě přes sociální sítě a k rostoucím tržbám společnosti zřejmě přispěl i vyšší podíl home officů, který vedl k vyšší uživatelské aktivitě v online prostředí. Zvýšení oblíbenosti sociálních sítí je patrné i z porovnání reklamních výnosů konkurenční společnosti Google, které se za stejné období tržby snížily o přibližně 8 %.

Pro začátek druhého pololetí fiskálního roku 2020 očekáváme, že společnost si udrží dosavadní tempo růstu nových aktivních uživatelů, což by mělo vést ke kontinuálnímu růstu tržeb a zisku. Hrozbou však může být společná snaha více než 1 100 malých a středních podniků, které vyhlásily hromadný bojkot využívání inzertních služeb společnosti Facebook, jelikož se domnívají, že Facebook upřednostňuje reklamní příspěvky pouze několika vybraných globálních společností.

 

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!