Komentář k akciím Amazon

Zpráva z trhu
Komentář k akciím Amazon

V současnosti se díky výprodejům na akciových trzích z posledních dnů obchodují akcie Amazon o více než 10 % pod historickým maximem. Nabízí se tak otázka, zda má smysl do Amazonu investovat? 


11. 9. 2020

 

Společnost Amazon se dá označit za jednoho z vítězů dosavadního obchodování v roce 2020. Akcie společnosti od začátku roku vzrostly o více než 70 % a strmě roste také bohatství Jeffa Bezose. V současnosti se díky výprodejům na akciových trzích z posledních dnů obchodují akcie Amazon o více než 10 % pod historickým maximem. Nabízí se tak otázka, zda má smysl do Amazonu investovat? 


Akciím společnosti by mohl pomoci výše i tolik diskutovaný split. Amazon je jednoznačným kandidátem na akciový split, hodnota jeho akcií se pohybovala kolem 1 000 USD již v roce 2017. V současnosti je však split akcií Amazon spíše přáním menších investorů, pro které jsou akcie Amazon poměrně drahé. Samotný Amazon pravděpodobně vyčkává, jak se bude dařit akciím Apple po jejím splitu. Hlavními hráči na akciových trzích však nadále zůstávají velké investiční fondy a banky, pro které není aktuální cena akcií společnosti Amazon problémem. Pro Amazon by to každopádně nebyl první split, akcie společnosti se v historii dělily již 3x. 

 

Vývoj akcií společnosti Amazon od začátku roku

Zdroj: Yahoo

 

Dalším důvodem pro růst akcií Amazon je jeho výsadní postavení na poli cloudových služeb. Tento sektor roste rychlým tempem a pro společnost je tak zárukou rostoucích tržeb. Svou sílu ukázal Amazon zejména ve druhém kvartálu roku, kdy doslova rozdrtil očekávání trhu ohledně tržeb a zisku. Tržby dosáhly téměř na 90 mld. USD a zisk překonal 4 mld. USD. Amazon tak má za sebou dokonce lepší kvartál, než byl 4Q loňského roku. Poslední kvartály roku bývají pro společnost tradičně nejsilnější, ten druhý naopak bývá slabší. Aktuální kvartál by měl být podobně vydařený jako ten předchozí. Amazon je tak schopen prosperovat prakticky v každé situaci a jeho zařazení do portfolia dává smysl nehledě na akciový split.

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!