Vítr jako investice

Zpráva z trhu
Vítr jako investice

Komentář analytika k investici do větrných elektráren pro server Investičníweb.cz.

 


9. 9. 2020

Ve společnostech zabývajících se obnovitelnými zdroji energie (OZE) se skrývá velký potenciál. V USA jsou dlouhodobé tendence k využívání OZE a k odklonu od tradičních zdrojů, jako je například uhlí. Největší správce aktiv na světě, investiční společnost BlackRock, již upustil od investic do společností těžících uhlí. Jedná se o další krok v rámci transformace investic firmy do společností s vysokou úrovní ekologické a společenské zodpovědnosti (ESG). Podobný krok učinila také investiční banka Goldman Sachs.

Tradiční zdroje energie sice ze dne na den nevymizí, výhled se však jeví poměrně jasně. V USA se loni poprvé spotřebovalo více energie z OZE než z uhlí. Spotřeba uhlí v loňském roce poklesla meziročně o 15 %, využití energie z OZE naopak vzrostlo o 1 %. Tento trend bude pravděpodobně jen sílit.

Nadměrnému využívání fosilních paliv, jejichž spotřeba je spojena s emisemi CO2, již pravděpodobně v některých zemích odzvonilo. Zejména USA se v tomto ohledu (prezidentu Trumpovi navzdory) stávají jedním z lídrů, využívání solárních a větrných elektráren tam v posledních letech rapidně narůstá.

Kompletní komentář k investici do větrných elektráren ze serveru investicniweb.cz nalezene zde.

Buďte o krok napřed a přihlaste se k odběru novinek!